Meža zvēri arvien biežāk iekļūst satiksmes negadījumos. Kā rīkoties?

0 Komentāru
Meža zvēri arvien biežāk iekļūst satiksmes negadījumos. Kā rīkoties?
Foto: Ekrānuzņēmums

Trešdien vairākus šoferus Rīgā pie Brasas pārvada iežēlināja pavisam bēdīgs skats. Kādas automašīnas notriekts stirnas mazulis cīnījās par savu dzīvību un cilvēki nepalika vienaldzīgi.

Degpunktā skatītājs Ainārs kļuvis par aculiecinieku negadījumam galvaspilsētā, kurā smagi ievainots kāds meža zvērs. Tā kā acumirkli pēc notikušā apkārtējie jau devušies palīgā notriektajai stirnai, vīrietis iemūžinājis notikušo un devies tālāk savās ikdienas gaitās.

Kā izrādās, negadījumā iesaistītā spēkrata vadītāja pēc avārijas piezvanījusi uz Dr. Beinerta klīniku un uz notikuma vietu nosūtīts viens no veterinārārstiem. Ievainotā stirna steidzami nogādāta klīnikā, taču negadījumā gūtās traumas bijušas ārkārtīgi smagas.

Lai arī vairums autobraucēju meža zvērus redzējuši vien zooloģiskajā dārzā vai kur brīvā dabā, dakteris atzīst, ka pēdējo gadu laikā tie arvien biežāk nonāk pilsētās un nereti iekļūst arī negadījumos. Protams, visbiežāk negadījumi notiek uz lielajiem ceļiem, netālu no pilsētas robežām, kurus ieskauj meži – Berģos, Jaunciemā, Kārļa Ulmaņa gatvē un citur. Taču, kā pierāda šis gadījums, šoferiem jābūt gataviem pat vietās, kurās sastapties ar kādu meža zvēru necerat.

Uzrunātie likumsargi atklāj, ka šajā negadījumā iesaistītā autovadītāja par notikušo nav ziņojusi policistiem – tātad pārkāpusi likumu. Gadījumos, ja transportlīdzekļa vadītājs notriecis kādu dzīvnieku, vienalga, savvaļas vai mājas, par notikušo nekavējoties jāziņo ceļu policistiem. Tāpat aizliegts pamest notikuma vietu, kā arī aizvest cietušo vai bojāgājušo dzīvnieku.

Likumsargu apkopotā statistika liecina, ka ik gadus tiek fiksēti aptuveni 300 negadījumi, kuros iesaistīti dzīvnieki. Diemžēl šie skaitļi, visticamāk, neatspoguļo patieso situāciju, jo vadītāji vairumā gadījumu par notikušo atbildīgajām institūcijām nemaz neziņo.

Video

0 Komentāru