Meža kaitēklis dabas parkam Tērvetē nodarījis neredzēti lielus postījumus pēdējo 20 gadu laikā

Valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas Valsts meži” (LVM) dabas parkā Tērvetē pēdējo 20 gadu laikā neredzēti lielus postījumus šogad nodarījis meža kaitēklis – egļu astoņzobu mizgrauzis, liecina informācija LVM mājaslapā.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • Jautrite

  Jautrite

  Kadreiz mezus ar helehopteriem aputeksnoja.Tagad neviens to nedara.
 • seska
 • Egons Grāvītis

  Egons Grāvītis

  Viss, jau forši, kukainītis strāda un strādās ar pilnu jaudu, it sevišķi mūsu valsts apsainiekotajos mežos. Galvenais iemesls mizgrauža izplatībai ir seno dabas likumu neievērošana, konkrēti mežs ir jācērt ziemā, it sevišķi skuju koku meži . Vēl viens iemesls šās situācijas pastiprinātājs, ir atbildīgo mežsagu, samazināšana, apgaitu palielināšana, kas fiziki nespēj veikt apsekošanu, un atbildības trūkumu. Galvenais šajā visā lietā ir tas, kā šīs saimniekošanas rezultātā ir nodarīts , un tiks nodarīti materiālie zaudējumi valstij, un neviens nav atbildīgs un vainojams , jo visu izdarīja kukainītis. Tā kā visu var norakstīt uz dabas stihiju. Egons
 • Egons Grāvītis

  Egons Grāvītis

  Viss, jau forši, kukainītis strāda un strādās ar pilnu jaudu, it sevišķi mūsu valsts apsainiekotajos mežos. Galvenais iemesls mizgrauža izplatībai ir seno dabas likumu neievērošana, konkrēti mežs ir jācērt ziemā, it sevišķi skuju koku meži . Vēl viens iemesls šās situācijas pastiprinātājs, ir atbildīgo ( mežsagu.Egons
 • G

  G

  No raksta saprotans, ka Mizgraužu populācijas ierobežošanai tiks izcirsti 300ha meža, uh kas par atrakcijām sanāks:) - kādam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!