Latvijas Valsts ceļu meteoroloģiskās kameras cieš no vandaļiem

Komentāri

Turpina pieaugt satiksmes intensitāte uz Latvijas ceļiem, un visaktīvāk vēl aizvien izmantots ceļš Rīga-Bauska-Grenctāle un Baltezers-Saulkalne. Tas secināts pēc mērījumiem, ko ik dienas fiksē kameras uz Latvijas galvenajiem ceļiem. Ko vēl tās mēra un cik bieži tās iekāro arī garnadži – par to LNT 900 sekunžu sižetā.

Šobrīd visā Latvijā uz valsts galvenajiem autoceļiem ir izvietotas 56 meteoroloģiskās stacijas, kuras, iespējams, būs pamanījuši arī autovadītāji. Taču tā ir tikai aisberga redzamā daļa, virkne dažādu sensoru izvietoti pašos autoceļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz šā balsta atrodas ne tikai meteoroloģiskā stacija, bet arī satiksmes skaitītājs, fotokamera, sensors gaisa temperatūras, nokrišņu un arī vēja virziena un stipruma mērīšanai.

Tas nozīmē, ka īpaši karstās dienās var noteikt ierobežojumus, cik smagas automašīnas drīkst ceļu izmantot. Taču līdz šim vēl šādu brīdinājumu vēl nav gadījies izplatīt.

Galvenais mērījumu mērķis ir satiksmes drošība, jo sevišķi aukstajā laikā. Turklāt jebkurš autovadītājs tiešsaistē jebkurā laikā var aplūkot, kādā stāvoklī ir ceļš, kāda ir tā temperatūra un kāds ir vidējais ātrums uz ceļa. Neizpaliek arī situācijas, kad šīs kameras nozog vai izdemolē vandaļi, radot zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Turklāt kameras tiek zagtas tieši pierobežā, un Latvijas Valsts ceļu pārstāvji pieļauj, ka to pastrādājuši cilvēki, kuru dosjē jau ir pa kādam noziegumam un kuri baidās, ka tos šādā veidā varētu identificēt.

Nākotnē plānots, ka meteoroloģiskās stacijas varētu parādīties arī uz reģionālajiem ceļiem.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl