Rīgā gaidāms pērkona negaiss ar vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē

14 komentāri
Rīgā gaidāms pērkona negaiss ar vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Ceturtdienas, 20.jūnijā, vakarā Staļģenē, kur atrodas novērojumu stacija “Jelgava”, negaisa laikā reģistrētas vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Negaiss izraisījis arī strauju gaisa temperatūras kritumu – no +27 līdz +17 grādiem vienas stundas laikā. Tas vedina domāt, ka bez stipra lietus bijusi arī krusa.

Pērkona negaiss turpinās daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā. Visā valstī spēkā oranžā līmeņa brīdinājums – atsevišķās vietās negaiss atnesīs stipru vēju un intensīvu lietu, iespējama lielgraudu krusa.

Arī Rīgā brīdinājums paaugstināts no dzeltenā uz oranžo līmeni. LVĢMC brīdina, ka galvaspilsētā gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 20 m/s un iespējama lielgraudu krusa. LVĢMC informē, ka negaiss Rīgā gaidāms tuvākās stundas līdz trīs stundu laikā.

Nakts un rīta stundās vietām valstī, bet piektdien dienas gaitā atkal daudzviet īslaicīgi līs, vietām gaidāmas intensīvas pērkona lietusgāzes un stipras vēja brāzmas, atsevišķās vietās – arī liela kusa, prognozē sinoptiķi.

Iepriekš jau vēstīts, ka  ceturtdien, sākot no valsts rietumu daļas, gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām.