Meteorologi brīdina: ugunsbīstamība Latvijas mežos tuvojas visaugstākajai pakāpei

1 komentārs
Meteorologi brīdina: ugunsbīstamība Latvijas mežos tuvojas visaugstākajai pakāpei
Ilustratīvs foto/ F64

Tuvākajās dienās daudzos Latvijas mežos ugunsbīstamība sasniegs visaugstāko pakāpi, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Līdzšinējais dzeltenās krāsas brīdinājums par ugunsbīstamību nomainīts pret oranžo brīdinājumu. Sarkanais brīdinājums netiks izsludināts, jo tāds Latvijā paredzēts vienīgi stipras vētras, postoša pērkona negaisa vai lielu plūdu gadījumā.

Sagaidāms, ka Vidzemes un Zemgales mežos ļoti augsta ugunsbīstamība iestāsies ceturtdien, Kurzemē un Rīgā – piektdien.

Valsts dienvidaustrumos, kur šopavasar lijis vairāk nekā citviet Latvijā, ugunsbīstamība ir mazliet zemāka.

Daudzviet Igaunijā un vietām Lietuvā ugunsbīstamība jau ir sasniegusi visaugstāko jeb piekto līmeni.

Jau vēstīts, ka Igaunijas Aizsardzības spēku poligonā izcēlies savvaļas ugunsgrēks, ka aptvēris 150 hektārus.

Lai gan jūnija sākumā vietām prognozēts īslaicīgs lietus, sausuma beigas pagaidām nav redzamas.

No 27.aprīļa visā Latvijas teritorijā ir spēkā Valsts meža dienesta noteiktais meža ugunsnedrošais laikposms. Uzturoties mežā, iedzīvotājiem jāievēro ugunsdrošības prasības. Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, ir noteikti daži aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Mežos un purvos aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas. Tāpat aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī darīt jebko citu, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Pašvaldība pēc Valsts meža dienesta ierosinājuma var ierobežot fizisko personu tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties mežā.