12 komentāri
“Mēs pret nabadzību!” Latvijas pensionāri sapulcē iestājas par godpilnām vecumdienām
Sapulcē tiek vākti paraksti par nabadzības pieauguma apturēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū un veselības aprūpes nodrošināšanu senioriem. Pasākuma devīze ir "Cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas". (Lauris Aizupietis)

Sestdien, 16. septembrī, Rīgā, Strēlnieku laukumā notiek Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) organizētais pasākums

Sapulcē tiek vākti paraksti par nabadzības pieauguma apturēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū un veselības aprūpes nodrošināšanu senioriem. Pasākuma devīze ir “Cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas”.

Spriežot pēc plakātiem, kurus rokās tur mītiņa dalībnieki, sapulcē pārstāvēti pensionāri no Tukuma, Ogres, Jūrmalas Priekules, Krāslavas, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Tāpat pasākuma dalībnieki tur rokās plakātus ar dažādiem aicinājumiem. Piemēram, uz plakātiem norādīts: “Pieprasām obligāto veselības apdrošināšanu”, “Pieprasām neapliekamo minimumu 300 eiro no 2018.gada”.

Saietā ar uzrunu uzstājās LPF vadītājs, Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS), kurš informēja sanākušos par aktualitātēm saistībā ar nodokļu reformu, papildu līdzekļiem veselības aprūpes nozarei un pensiju indeksāciju. Uz pasākumu ieradies arī labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Uzrunājot klātesošos, Reirs pateicās sapulces dalībniekiem par šodien izrādīto iniciatīvu, kā arī uzsvēra, ka ir rasti papildu līdzekļi pensiju indeksācijai, veselības aprūpei, kā arī piemaksām senioriem, kuri pensionējušies līdz 1995.gadam beigām.

Vienlaikus Reirs akcentēja, ka būtisks panākums nodokļu reformas kontekstā bija tas, ka tika paredzēts finansējuma pieaugums veselības aprūpei, kas medicīnas pakalpojumus padarīs pieejamākus. Sapulcē uzrunas teica arī vairāku senioru organizāciju pārstāvji.

TOP komentāri

 • Es
  +24 +24 0

  Es

  Ir traki noskatīties,kā vecie cilvēciņi kam 70+,ar visām savām slimību buķetēm līdz ceļiem ūdenī purvos lasa dzērvenes,lai kaut kādu naudiņu dabūtu klāt pie pensijas,jo tūlīt sāksies atkal apkures maksājumi u.t.tcitam acīs asaras,viņam zālēm pietrūkst viņš ar visu savu sirds aritmiju purvā,,,,vai vasarā mežā 30 grādu karstumā mellenes skrubina,ar autobusu atbraucis no rīta,nākamais atpakaļ tikai vakarā kursē,,,arī likties nav kur,kad paliek slikti paguļ sūnās,,,,,,brīnās ka pazūd viņi,,,,,,cik tālu vēl novest cilvēkus,kas būtu pelnījuši mierīgi aizvadīt vecumdienas
 • Renars Vanags
 • Maija Cimermane
  +2 +2 0

  Maija Cimermane

  Ka nu kurs ir pelnijis ja nostradati40 vai tuvu tam tur nevar but nekadu saubu ka vins ir pelnijis!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl