Komentāri
“Mēs esam šeit lai draudzētos” – patvēruma meklētāji talko un spēlē futbolu Muceniekos
Foto: LETA

Lielā talka notikusi arī Ropažu novada Muceniekos. Blakus patvēruma meklētāju izmitināšanas centram esošajā futbola laukumā tajā piedalījās gan vietējie iedzīvotāji, gan patvēruma meklētāji.

Aicinājums piedalīties talkā Muceniekos bija izteikts sociālā tīkla Facebook grupā Gribu palīdzēt bēgļiem. Cilvēki tika mudināti ņemt līdzi cimdus, grābekļus un lāpstas, lai kopā ar patvēruma meklētājiem uzkoptu blakus centram esošo futbola laukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr uz aicinājumu bija atsaukušies tikai pāris vietējie iedzīvotāji un pāris patvēruma meklētāji. Talkas dalībnieki gan prognozēja, ka vēlāk viņiem piepulcēsies lielāks aktīvistu pulks. Bēgļi kopā ar vietējiem iedzīvotājiem grāba no futbola laukuma pērnās lapas un lasīja maisos apkārt izmētātos atkritumus.

Pieaugušajiem palīdzēja arī kupls pulks līdzi paņemto bērnu, kuri ne vien grāba lapas, bet arī nespēja sagaidīt pasākuma otro daļu, proti, futbola spēli. Patvēruma meklētājs no Irākas, Tariks stāstīja, ka mīl spēlēt futbolu un to darījis arī dzimtenē, kurā tagad norit karš.

“Šeit mums ir labi, spēlējam visi kopā latvieši un mēs, tam nav nozīmes. Man patīk spēlēt kopā, lai viens otru iepazītu un būtu vēl draudzīgāki. Tūlīt spēlēsim futbolu un ne tikai, lai vinnētu, bet lai draudzētos,” teic Tariks.

Talku kā iespēju iepazīt tuvāk patvēruma meklētājus izmantoja arī Guntis. Viņu uz Muceniekiem bija atvilinājusi ne vien iespēja tuvāk iepazīt bēgļus, bet arī futbola spēle: “Es dzīvoju Ropažos, man liekas arī tas, ka tik daudz visi runā, ka mums būs jāuzņem bēgļi, gribas viņus iepazīt tuvāk, kādi tad īsti viņi ir. Šī tad ir lieliska iespēja. Tie, kas šobrīd ir šeit, ir tādi paši kā mēs tikai runā mazliet savādāk.”

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl