“Mēs ejam uz diezgan nezināmu misiju!” Latvijas robežsargi dodas patruļā uz Vidusjūru

0 Komentāru

Nelegālo imigrantu kontrabandistu aktivitāte pa Vidusjūru joprojām ir ļoti augsta, tāpēc Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūra lūgusi Latvijas palīdzību starptautiskā misijā nosūtīt mūsu robežsargu profesionāļus.

Otrdien, 19. septembrī, Latvijas robežsardzes kuģis “Valpas” uzsāka savu uzdevumu un apkalpe esot arī gatava situācijām, ja saniknotie imigrantu kontrabandisti viņiem uzbruks.

Artūrs Čers
Kuģa “Valpas” kapteinis, majors

Mēs ejam uz diezgan nezināmu misiju. Mēs nekad nezinām, ejot uz dienvidu zemēm, kas mūs tur sagaida. Ļoti labi redzat notikumus, kas ir bijuši Francijā, Vācijā, – tie ir visi riski un izaicinājumi.

Latvijas robežsardze līdz šim “Frontex” bēgļu un nelegālo imigrantu dēļ bija sūtījusi kuteri ar apkalpi patrulēšanai Egejas jūrā starp Turciju un Grieķiju, taču pirmo reizi starptautiskā misijā no Latvijas nosūtīts tik liels kuģis. Kur tieši Eiropas Savienības jūras robežu dienvidos atradīsies Latvijas robežsargi, netiek atklāts un netiek arī atklātas metodes, kā notiks nelegālo imigrantu kontrabandistu tvarstīšana jūrā un vai tas nozīmē arī viņu arestu. Visticamāk, tā būs Ziemeļāfrikas piekraste, jo tieši tur ir lielākā nelegālo imigrantu plūsma uz Eiropu.

 

0 Komentāru