“Mēs dezinfekciju veicam katru dienu. Pastiprināti!” Siguldas bērnudārzos noteikti piesardzības pasākumi

2 komentāri
“Mēs dezinfekciju veicam katru dienu. Pastiprināti!” Siguldas bērnudārzos noteikti piesardzības pasākumi
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

Pēdējo desmit dienu laikā jauni saslimšanas gadījumi ar šiga toksīnu veidojošo zarnu nūjiņas izraisīto infekciju nav, tomēr pieaug to bērnu skaits, kam ir atrasta salmoneloze. Izglītības iestādēm uzdots pastiprinātas dezinficēšanas plāns.

Visos sešos Siguldas bērnudārzos notiek pastiprināti dezinficēšanas pasākumi. Un katru dienu katru bērnu izglītības iestādi pārbauda PVD inspektori.

Bērnudārzā “Pasaciņa” saslimšanas gadījumi ar šiga toksīnu veidojošo zarnu nūjiņas izraisīto infekciju vai arī salmonelozi nav konstatēti. Tomēr tam ir jāievēro visi pašvaldības un epidemiologu noteiktie piesardzības pasākumi. Brīvdienās kārtīgu dezinfekciju piedzīvoja ēdināšanas bloks. Bet darbs turpinās katru dienu.

“Mēs dezinfekciju veicam katru dienu. Pastiprināti. Mēs tīrām virsmas, rotaļlietas, grīdas, jebkuru priekšmetu mēs cenšamies dezinficēt,” norāda bērnudārza “Pasaciņa” vadītāja Liene Ābele.

Krānu rokturiem dezinfekcijas laikā tiek pievērsta īpaša uzmanība. Gan medmāsa, gan skolotāji un viņu palīgi uzrauga un stingri seko tam, lai bērni ievēro higiēnas prasības. Situācijas nopietnību mazie bieži vien nesaprot.

“Skolotājas ir izdomājušas, ka viena stāv pie tualetes un pārbauda, jo tiešām šādā laikā mēs nevaram palaist nevienu šo gadījumu. Lai tas bērniņš tiešām rociņas nomazgā. Jo tas ir pats svarīgākais,” stāsta medmāsa Inga Liepiņa.

Drošības labad daudzi vecāki nolēmuši bērnu uz dārziņu pagaidām nevest. Piektdien to apmeklēja tikai 44 no 113 bērniem. Tas būtiski atvieglo darbu. Zarnu infekcijas simptomi konstatēti 32 bērniem un četriem darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs. Šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija apstiprināta pieciem bērniem un vienam darbiniekam trijās pirmsskolas izglītības iestādēs. Savukārt deviņiem bērniem divās pirmsskolas izglītības iestādēs konstatēta salmonella.

Piektdien LNT raidījumam “900 sekundes” PVD Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs skaidroja, ka Siguldā paralēli notikuši divi uzliesmojumi, kas, visticamāk, saistīti ar ēdināšanu.

“Visas hipotēzes, kuras mēs izvirzījām pašā sākumā, domājam, ka varbūt tas ir saistīts ar to, ka bērni bija kaut kur kopā, apmeklēja kaut kādu pasākumu, pakāpeniski atkrīt. Viena darba hipotēze, kura pašreiz ir palikusi, ir tas, ka bērni inficējās tieši bērnu iestādēs. Un, ņemot vērā, ka saslimšana notikusi īsā laika posmā, tas varētu būt saistīts ar ēdināšanu,” pauda Perevoščikovs.

PVD vērtējumā, šis nav liels, bet ļoti sarežģīts gadījums. Jo vasarā bērnudārzi bija apvienoti, bet septembrī notikušas arī ar ēdināšanu saistītas strukturālas pārmaiņas.