Mēnesis kopš ģimenes ārstu streika: Čakša devusies atvaļinājumā, ārsti apņēmības pilni turpināt iesākto

5 komentāri

Apritējis mēnesis kopš ģimenes ārstu streika sākšanās. Kas pa šo laiku noticis un kas gaidāms nākotnē?

Pašlaik ierobežotu skaitu pacientu dienā pieņem arī tie ģimenes ārsti, kuri formāli joprojām streiko. Vienlaikus viņi pieļauj, ka nākotnē streiks atkal varētu izpausties jūtamākās formās, ja valdība turpinās ignorēt ģimenes ārstu prasības par ārstu prakšu uzturēšanas jeb kapitācijas maksājumu ievērojamu palielināšanu, LNT Ziņām pieļāva ģimenes ārsts Jānis Dreimanis.

Jānis Dreimanis
ģimenes ārsts

Pārējie kolēģi arī redz to, ka mēs nenoliekam karogu. Nemetam plinti krūmos, bet ejam uz priekšu un nogaidām. Arī karā nogaidīšanas taktika ir taktika. Ja mēs pārtraucam streiku, paziņojam, ka mēs pārtraucam – kas notiek?

Lai atsāktu jaunu streiku, mums ir jāiesniedz jauna prasība, kam kāds var iebilst. Kamēr mēs streiku oficiāli neesam pārtraukuši, mēs to varam turpināt un vest kā mums labpatīkas un kā no situācijas ir nepieciešams.

Veselības ministrija tikmēr ir pārtraukusi sarunas ar organizāciju, kas streiku rīko – Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju. Tā vietā ministrija aicina uz sarunām individuālus ģimenes ārstus.

Veselības ministrijas vadība, tostarp ministre Anda Čakša, pašlaik ir atvaļinājumā.

TOP komentāri

 • Enrigue Enrigue Duglass
  +1 +1 0

  Enrigue Enrigue Duglass

  Eiropa par suņa nepieskatīšani sods ir lielāks, Pagrimusī Latvija.
 • Annija Surika
  +1 +1 0

  Annija Surika

  dana noslepas pasutot visus nahuj.a kur ta solijums stradat lidz galam kamer visi bus apmierinati.
 • Edvins Lukasevics-Lācis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl