Melnā statistika: šoziem ledū ielūzuši un noslīkuši jau 11 cilvēki

0 Komentāru

Otrdien Valmierā glābēji demonstrēja, kā notiek ledū ielūzuša cilvēka glābšana. Ik gadu pārvērtējot ledus biezumu, pārdroši cilvēki nonāk nelaimē un ļoti daudzi iet bojā. Pagājušā gada ziemā no ūdenstilpnēm izcelti 24 noslīkušie. Arī šoziem ir jau desmit bojāgājušo. Mediķi akcentē, ka, ziemā nonākot ūdenī, ir ļoti liels risks aiziet bojā, tāpēc, izsaucot glābējus, obligāti jāzvana arī Neatliekamās palīdzības dienestam.

Katru gadu glābēji un mediķi rīko īpašu pasākumu medijiem, kurā demonstrē, kā notiek ielūzuša cilvēka glābšana, un skaidro, kā šādās situācijās jārīkojas. Šoreiz par drošību uz ledus tika stāstīts Valmieras centrā pie Dzirnavu ezeriņa, kurā bija izcirsts āliņģis un slīcēju lomā iejutās ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.

Aptuveni puse ziemas periodā noslīkušo ir zemledus makšķernieki, tostarp statistiku šodien papildinājis pirmais janvārī noslīkušais “bļitkotājs”. Traģēdija notikusi kādā dīķī Jelgavas novadā.

Glābēji makšķerniekiem iesaka nodrošināties arī ar glābšanas vesti un mugurā vilkt makšķerēšanas kostīmu, kam ir peldfunkcija.

Pēc izkļūšanas no āliņģa svarīgākais ir pēc iespējas ātrāk novilkt slapjās drēbes un nokļūt sausumā. Pēc ilgstošas atrašanās ledainā ūdenī cilvēkam ir liela iespēja aiziet bojā, jo ķermeņa atdzišana izraisa dzīvībai svarīgu orgānu bojājumus, sliktākajā gadījumā var iestāties klīniskā nāve.

Īpašu uzmanību glābēji aicina pievērst bērniem, kas, redzot pieaugušos uz ledus, automātiski domā, ka atrašanās uz tā ir droša.

Jāpiebilst, ka ļoti traģiski nedēļas nogalē varēja beigties jauniešu vizināšanās pa ledu ar automašīnu. Driškina ezerā Cēsu pusē ledus neizturēja un auto nogrima. Par laimi, personas, kas atradās automašīnā, paspēja no tās izkļūt. Pie transportlīdzekļa stūres sēdēja 1998. gadā dzimis jaunietis.

Foto

0 Komentāru