Komentāri

Pagājušajās brīvdienās papildināta šovasar noslīkušo cilvēku melnā statistika. Glābēji no ūdenstilpnēm izcēluši divus noslīkušus cilvēkus. Kaut arī laikapstākļi nav tik vasarīgi kā pērn, noslīkušo cilvēku skaits šogad ir aptuveni tikpat liels. 

Kopumā noslīkušo cilvēku skaits neatpaliek no ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem, taču glābēji cer, līdzīgi kā Satiksmes drošības direkcija varēs uzlabot melno statistiku, ar dažādām akcijām aicinot iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atbildīgiem peldoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Glābējiem šis ir karstākais laiks – atpūtnieku ir daudz un starp tiem gadās arī neuzmanīgi. Tādi tiek brīdināti vai par atturēti no došanās ūdenī.

Glābēju tuvums – speciāli izveidoti glābēju posteņi – šogad ļāvis Lucavsalas peldvietā izglābt divus bērnus, kuri bija atstāti bez pieskatīšanas.

Taču ik pārdienas, tiek saņemtas arī traģiskas ziņas – ceturtdien Smiltenes novada Launkalnes pagastā glābēji no dīķa izcēluši 49 gadus veca vīrieša līķi. Tāpat arī šīs brīvdienas uz ūdeņiem bijušas traģiskas – sestdien Dobeles novada Auru pagastā tika atrasts noslīcis aptuveni 60 gadus vecs vīrietis, bet svētdien Saulkrastu pagastā no jūras tika izcelts aptuveni 50-60 gadus vecs noslīcis vīrietis.

Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Jārēķinās, ka ūdens ir vēss un cilvēki strādājot lauku darbus sakarst, ieiet ūdenī un tad sākas krampji vai sirdsdarbības problēmas. Bieži vien šie gadījumi notiek privātos dīķos, kad cilvēki ir gribējuši atvēsināties, bet to dara pārāk strauji.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šogad no ūdenstilpēm izcēlis 60 noslīkušos, kas ir līdzīgi kā pērn. Ja pagājušā gada jūlijā noslīka 37 cilvēki, tad šogad nedaudz mazāk – 21.

Pagājušajā gadā līdz jūnija beigām VUGD darbinieki no ūdens bija izcēluši 57 cilvēku mirstīgās atliekas, bet līdz jūlija beigām izcelti kopumā 94 noslīkušie. Glābēji gan atgādina, ka pagājušā gadā jūlijā bija ļoti saulains un karsts laiks.

Skaties video:

Lasi vēl