Komentāri
“Meliem īsas kājas!” Rinkēvičs norāda uz pieaugošo Krievijas dezinformāciju pret Baltijas valstīm

Krievijas medijos pēdējā laikā pieaugusi dezinformācija attiecībā uz Baltijas valstīm, uz ko norādījis arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Publiskots Eiropas Savienības komandas “East StratCom Task Force” iknedēļas apskats. Tajā vēstīts, ka pēc ASV prezidenta vēlēšanām būtiski pieaugusi pret Baltijas valstīm vērstā Krievijas dezinformācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apskatā minēti vairāki gadījumi, kad kaimiņvalsts medijos izskanējusi nepatiesa informācija par Latviju, Lietuvu un Igauniju. Kā uzskatāmākie piemēri ir apgalvojumi, ka Krievija devusi Baltijas valstīm brīvību, par ko tās tik ilgi sapņojušas, tomēr nekur nav minēts, ka PSRS okupācijas rezultātā Baltijas valstis savu neatkarību zaudēja.

Tāpat publiskotajā iknedēļas apskatā, atsaucoties uz Krievijas medijiem, aprakstīta informācija, kurā jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps pārtraucis sarunu ar Baltijas valstu prezidentiem un ieteicis paklusēt. Tomēr šāda saruna ar Baltijas valstu prezidentiem Trampam nemaz nav bijusi.

Ar šo piemēru savā “Facebook” profilā dalījies arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš dezinformāciju kaimiņvalsts medijos komentējis lakoniski: “Meliem īsas kājas!”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl