Komentāri
Meklē piecas viesģimenes apmaiņas skolēniem no Vācijas un Šveices
FOTO: LETA

Jau šīs vasaras izskaņā jauniešu organizācijas Youth For Understanding Latvija (YFU Latvija) programmas ietvaros Latvijā ieradīsies apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm, kas pie mums izvēlējušies pavadīt savu apmaiņas gadu. Apmaiņas gada mērķis ir ļaut jaunietim iepazīt jaunu vidi, iepazīt jaunu kultūru, iemācīties jaunu valodu. Lai jauniešiem tas izdotos viena gada ietvaros – apmaiņas skolēni apmeklē vietējo skolu un dzīvo viesģimenēs.

Šobrīd tiek meklētas piecas ģimenes šādiem apmaiņas skolēniem:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • Anna – 16 gadu, meitene no Šveices, kas Latvijā ierodas mūzikas programmas ietvaros;
  • Maksimilians (Maximilian) – 16 gadu, puisis no Vācijas, kurš jau daudzus gadus spēlē futbolu un labprāt to turpinātu darīt arī Latvijā sava apmaiņas gada ietvaros;
  • Rikarda (Ricarda) – 16 gadu, meitene no Vācijas, kas Latvijā ierodas mūzikas programmas ietvaros;
  • Alina – 15 gadu, meitene no Vācijas, kas brīvajā laikā aizraujas ar kikboksu, patīk peldēt un gatavot ēst;
  • Filisa (Phyllis) – 17 gadu meitene no Vācijas, kas Latvijā ļoti cer iemācīties dejot latviešu tautas dejas.

Viesģimenes loma apmaiņas gada laikā ir ļoti nozīmīga. Tā ir iespēja ģimenei gūt starptautisku pieredzi, iepazīt citu kultūru savās mājās, kā arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas un saskarsmes prasmes. Viesģimenes uzdevums ir atbalstīt jaunieti ikdienā, palīdzēt integrēties Latvijas sabiedrībā, kā arī izguldīt un paēdināt.

Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu pieredzi un kurai ir iespēja savās mājās uzņemt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Mēs aicinām atsaukties pozitīvas un atvērtas ģimenes visā Latvijā. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu jaunietis var dalīt ar viesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene.

Lai kļūtu par viesģimeni, sazinieties ar YFU Latvija – zvanot pa tālr.: 27706596 vai rakstot info@yfu.lv.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl