Meklē nākamo Rīgas brīvostas vadītāju; uz šo amatu saduras četru ietekmīgāko partiju intereses

0 Komentāru
Meklē nākamo Rīgas brīvostas vadītāju; uz šo amatu saduras četru ietekmīgāko partiju intereses

Pēc Leonīda Loginova ēras beigām Rīgas brīvostā, ostas valdei jāvirza jauns kandidāts Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatam. Ostas valde ir politiski iecelta, tāpēc vēsturiski tajā sadūrušās daudzu partiju intereses. Kā notiks Latvijas lielākās ostas vadītāja meklēšana?

Pēc ilggadējā Brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova aiziešanas no amata, Latvijas lielākajai ostai nepieciešams jauns vadītājs. Viņš jāizraugās ostas valdei un jāsaskaņo ar satiksmes ministru Uldi Auguli.

Ostai ir astoņi valdes locekļi. Četrus ieceļ Rīgas dome, kurā saimnieko ”Saskaņas” un ”Gods Kalpot Rīgai” koalīcija. Pa vienam loceklim izvirza Zaļo un zemnieku kontrolētās Satiksmes un Finanšu ministrijas, vienu ”Vienotības” pārvaldītā Ekonomikas ministrija un vienu – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kurā saimnieko Nacionālā apvienība.

Citiem vārdiem, Rīgas brīvostā saduras četru ietekmīgāko partiju intereses. Četru ministriju un Rīgas domes intereses, kā arī apgrozās milzu nauda. Šādos apstākļos vienošanās par jauno Brīvostas pārvaldnieku varētu izrādīties ciets rieksts.

Protams, ka brīvostas kā tādas ir ļoti politizētas,” norāda bijusī Rīgas brīvostas valdes locekle Inga Antāne. ”Nekas labāks par atklātu konkursu nav izdomāts, tam jābūt atklātam, sabiedrībai saprotamam, redzamam procesam, kā tiek izvēlēta tik svarīgas institūcijas kā Rīgas brīvosta, vadītāja amats.”

Ostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks apgalvo, ka neparedz būtiskas valdes locekļu domstarpības. Pēdējā gada laikā valdības un pašvaldības nozīmētie pārstāvji ostās konfliktē mazāk: ”Praktiski 100% visi balsojumi pēdējā gada laikā ir bijuši vienbalsīgi. Tas nozīmē, ka mēs vairs nemeklējam šo pretrunu vai kādas politiskas ambīcijas.”

Ameriks norāda, ka vēl nav izlemts, vai jauno brīvostas vadītāju meklēs pati ostas valde vai personāla atlases kompānija. ”Mēs arī analizēsim, kuru no šiem variantiem varētu pieņemt, bet jebkurā gadījumā tas būs konkurss. Vai to organizēs profesionāļi, vai to organizēs ostas valde,” viņš saka.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis, ar kuru būs jāsaskaņo ostas pārvaldnieka izvēle, uzsver, ka vispirms grib redzēt jaunā pārvaldnieka atlases kritērijus, ko plānots izstrādāt līdz 22. februārim.

”Manuprāt, jaunajam pārvaldniekam ir jābūt ar modernām uzņēmējdarbības pārvaldības zināšanām, ir jāredz un jāsaprot, kas notiek globālajā pasaulē ar kravu plūsmām. Ir jāspēj nodrošināt caurspīdīga pārvaldība, sabalansētība starp pašvaldības un valsts interesēm,” teic Augulis.

Jauno ostas pārvaldnieku var iecelt ar vismaz piecu valdes locekļu atbalstu sēdē, kurā jāpiedalās vismaz sešiem valdes locekļiem. Tāpēc matemātiski to iespējams izdarīt, vienojoties Rīgas domes valdošās koalīcijas pārstāvjiem ar Zaļo un zemnieku savienības kontrolēto ministriju virzītajiem valdes locekļiem. Ostas Ameriks valdes priekšsēdētājs prognozē, ka jauno brīvostas vadītāju izdosies atrast līdz vasarai.

0 Komentāru