14 komentāri

Latvijā arvien populārāka kļūst komiksu kultūra. Mūsu valstī pašlaik vienīgā komisku žurnāla “Kuš!” izdevēji meklē jaunus talantus, – komiksu vasaras skolā. Jaunos autorus māca mākslinieki no Lielbritānijas un labākie darbi tiks iespiesti, kā arī izstādīti Londonas grāmatu izstādē.

Zīmuļu švīksti šeit fon Stricka villā nepieklust jau vairākas dienas, un tie turpināsies vēl aptuveni nedēļu. Šo dienu laikā 20 jaunie autori darina dažādu tēmu komiksus. Darbu autori norāda, ka viņiem komikss, pirmkārt, ir vizuālais izpildījums, pēc tam seko teksts un sižets.

Zane Zlemeša
Konkursa dalībniece

Teksts ir ļoti svarīgs, bet es neesmu rakstītāja, tad man vienmēr tas stāsts rodas no zīmējuma. Pirms tam, protams, ir ideja, kas tas varētu būt, bet tas, kas to stāstu veido, ir zīmējums.

Gvido Vizulis
Konkursa dalībnieks

Vērojot komiksu, ir tā, ka ir jāsaprot tas tikai no bildēm. Tas teksts ir tikai kaut kāds papildinājums, kas piedod klāt. Tāpēc, tas vienmēr paralēli attīstās.

Šie divdesmit jaunie autori atlasīti no vairākiem desmitiem konkursantu. Konkursa organizatori komiksu žurnāla “Kuš!” redaktore īpaši priecājas par to, ka interese par komiskiem iet plašumā. Ne tikai lasītāji interesējas par komiskiem, bet arī arvien vairāk jauno mākslinieku pievēršas zīmēto stāstu pasniegšanai.

Sanita Muižniece
Komiksu žurnāla “Kuš!” redaktore

Mēs esam īpaši priecīgi, jo pieaug interese komiksu zīmētāju vidē. Pirms desmit gadiem, kad sākām izdot žurnālu “Kuš!”, mums bija tikai viena māksliniece, kas veidoja vāku, bet šogad mūsu speciālizdevumā bija 19 komiksu autoru.

Visu konkursantu darbi tiks iespiesti un izdoti atsevišķās komisku grāmatiņās. Tās tiks izstādītas nākamgad Londonas grāmatu tirgū, kur Baltijas valstis būs īpašo viesu sarakstā. Sasniegt labāko no tā, ko spējam piedāvāt, jaunajiem autoriem palīdz divi komisku autori no Apvienotās Karalistes. Viens no viņiem norāda, ka Lielbritānijā laikā, kad ierasto grāmatu tirgus arvien sarūk, izdoto komiksu apjomi pat pieaug.

Aleksis Dīkons
Komisku autors, ilustrators

Mēs kopā ar kolēģiem strādājam pie tā, lai izveidotu komiksus visiem vecumiem. Nav tā, ka, sasniedzot pilngadību, mēs vairs neuztveram bildes. Lasīt komiksu ir pavisam kaut kas cits nekā lasīt grāmatu, to pat grūti salīdzināt.

Mūsdienu komiksu kultūrai ir vairāk nekā simt gadu, īpašu popularitāti tie ir ieguvuši Francijā, Beļģijā, ASV un Japānā. Taču nu jau arī citās valstīs komiksi lēnām, bet droši iekaro cilvēku interesi. Iespējams, arī šis konkurss atklās kādu jaunu talantu Latvijā, kas ar saviem darbiem pievērsīs arvien vairāk cilvēku komisku kultūrai.

TOP komentāri

 • Evita Vilgute
  +1 +1 0

  Evita Vilgute

  Ideāli! 😅 es jau sen zināju ka ar to dziedāšanu vairāk nopelnīšu 😅😅
 • Lelde Jegorova
  +1 +1 0

  Lelde Jegorova

  Es jau sen zināju, ka būšu ielu māksliniece un draudzene Paula Vībāne dejos kamēr es zīmēšu, bet tu vari dziedāt, kamēr viņa dejo. Tā ceļosim pa pasauli un būsim bagātas 😄😄
 • Evita Vilgute

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl