Mēģinām saskatīt labo un modinām sevī pozitīvismu, aicina Stankevičs

Pievienot komentāru
Mēģinām saskatīt labo un modinām sevī pozitīvismu, aicina Stankevičs
Foto: LETA

Lai piedzīvotu īpašo svētku sajūtu, 24. decembra vakarā ievērojams skaits cilvēku dodas uz baznīcām, kur notiek dievkalpojumi.

Latvijas kristīgo baznīcu līderi aicina svētku dienā atrast laiku priekš sevis, lai gremdētos nesteidzīgās pārdomās, kā arī pievērst uzmanību labajam pasaulē.

“Mūsu ikdienā ir diezgan daudz negatīvisma un arī tāda nosodījuma vienam pret otru. Un tas, ko es novēlu, ir censties saskatīt to labo otrajā cilvēkā, kas ir man blakus, ar ko varbūt es esmu ģimenē kopā vai darbā vai kādā citā vidē. (..) Un tādā veidā mēs arī to pozitīvo, kas ir mūsos, tā kā modināsim. Un pārveidosim to atmosfēru, kurā mēs dzīvojam,” teic Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

“Ziemassvētku vakarā es gribēju novēlēt cilvēkiem mazliet laika priekš sevis, lai varētu norimt. Jo Ziemassvētki ir laiks, lai mēs būtu kopā, dziedātu Ziemassvētku dziesmas, lai būtu dievkalpojumā, lai pēc tam būtu mājās kopā ar ģimeni. Bet Ziemassvētkos ir ļoti nozīmīgi, lai ir arī mazliet laiks pašiem priekš sevis,” norāda Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.

Kristiešu draudzēs dievkalpojumi notiks arī 25. decembrī.

Video