Komentāri

Pilsēta pamazām izspiež dabu vai varbūt tomēr otrādi? Šonakt Rīgā Juglas mikrorajonā aculiecinieki savos telefonos iemūžinājuši vismaz desmit mežacūkas, kuras skrien pāri Brīvības gatvei.

Pagājušā gada nogalē jau ziņojām, ka Juglas nomaļāko nostūru iedzīvotājus apsēdušas mežacūkas, ar kurām nav iespējams cīnīties. Tās galvenokārt manītas klusajā rajonā aiz Sporta un pedagoģijas akadēmijas, Pakalniešu ielas apkārtnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Toreiz par cūku apciemojumiem dienesti īpaši neuztraucās, vien solīja tās kādudien izķert, jo šaudīties pilsētā ir aizliegts.

Tā arī viss noklusa, līdz šonakt, nu jau uz Rīgas galvenās ielas – Brīvības gatvē – aculiecinieki iemūžinājuši vismaz desmit cūku lielu baru. Turklāt pulksteņrādītāji vēl nebija pāri pusnaktij.

Izrādās teju vai visi Brīvības gatves 357. nama iedzīvotāji redzējuši šos dzīvniekus – viņi te kopā ar lapsām nāk mieloties pie atkritumu konteineriem, kā arī apēd zem dzīvokļu logiem kaķiem atstāto barību un zem ozoliem sakritušās pērnās zīles.

Pieredzējuši mednieki stāsta, ka cūkas šeit jūtas kā mājās un saprot, ka viņas pilsētā netiek medītas, tāpēc paliek arvien drošākas. Taču tas gan nenozīmē, ka ir izzuduši dzīvnieciskie instinkti. Tie jebkurā brīdī var parādīties, tāpēc mežacūku filmēšana un fotografēšana no tuvas distances var būt bīstama un ir vērts uzmanīties.

Ja tomēr gadās, ka no cūkas jāmūk, Juris iesaka gluži vienkāršu metodi – kāpt uz paaugstinājuma – rāpties kokā, līst uz kādas mašīnas jumta vai ieskriet kāpņu telpā. Pilsētvide piedāvā daudz variantu, kā paglābties. Mežā ir tikai divas iespējas – vai nu šaut, vai rāpties kokā.

Jāpiebilst, ka cūku bari vairākkārt manīti ne vien Juglā, bet arī citos rajonos – Rumbulā, Imantā un Zolitūdē, kā arī Vecmīlgrāvī, kur 2012. gada nogalē pašvaldības policistiem izdevās iemūžināt pat 40 cūku lielu baru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl