Medmāsa: Mazo algu dēļ slimnīcās darbu pametušas ap 5000 māsu

19 komentāri

Mazo algu dēļ mediķi un medmāsas spiesti strādāt virsstundas, par kurām nesaņem dubultu samaksu. Šādā – krīzes laika režīmā – mediķi strādā jau gandrīz desmitgadi.

Rezultātā nozarē radusies milzu pārslodze, bet liels skaits mediķu darbu slimnīcās vienkārši pamet. Latvijas Māsu asociācija aprēķinājusi, ka desmit gadu laikā darbu slimnīcā pametušas ap 5000 māsu.

Dita Raiska

Dita Raiska
Latvijas Māsu asociācijas prezidente

Šobrīd reģistrā ir 18 tūkstoši māsu, kas gatavas atgriezties. Jautājums ir par atalgojumu. Ja tas būtu saistošs, viņas atgrieztos. Tam būtu jābūt ap tūkstotim uz rokas.

Mediķiem arī radusies sajūta, ka valstī nav izpratnes par situāciju veselības aprūpes nozarē.

Ilze Neparte
Latvijas Māsu asociācijas valdes locekle

Nauda desmit gadu garumā tiek atrasta visam citam, izņemot veselības nozari. Izdarām secinājumu, ka veselības aprūpe valstij nav prioritāte, taču tas ir dīvaini, jo esam vienīgā nozare, kas rūpējas par līdzcilvēku veselību kopumā.

Pieprasot algu palielinājumu, mediķi no jūnija varētu atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku.

Ekonomiskās krīzes laikā 2009. gadā deputāti ar veselības nozares darbiniekiem vienojās pārejas posmā ļaut mediķiem strādāt līdz 60 stundām nedēļā, kamēr citās profesijās strādājošie drīkst strādāt līdz 40 stundām. Par šo normu tiks iesniegta prasība arī Satversmes tiesā.

Video: TV3 Ziņu sižets