Mediķu protestiem vēlas pievienoties arī “ātrie”

1 komentārs
Mediķu protestiem vēlas pievienoties arī “ātrie”
LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra arodorganizācija, solidarizējoties ar ģimenes ārstu uzsākto streiku un pilnībā atbalstot kolēģus, arī ir gatavi rīkot protesta akciju, sākot ar 1. augustu.

Rīgas reģionālā centra arodorganizācija norāda, ka Veselības ministrija nav izrādījusi interesi uzsākt konstruktīvas sarunas ar arodorganizāciju, kā arī neuzskata par vajadzību atbildēt uz arodorganizācijas nosūtītajām vēstulēm. Tāpēc nolemts veicināt protesta akciju rīkošanu.

Kā viena no iespējamajām protesta formām, ko ierosinājuši arodorganizācijas biedri – ar 1. augustu “ātrās palīdzības” Rīgas reģionālā centra darbinieki masveidā varētu pāriet strādāt uz pusslodzi, tas ir, līdz astoņdesmit stundām mēnesī.

Jau vēstīts, ka streiks notiks un tajā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārstu, tā šodien paziņoja Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Vienošanās ar Veselības pēdējā brīdī neesot panākta un pirmdien pulksten 12.00 sāksies streiks, tas būs beztermiņa un beigsies tikai tad, kad būs panākta vienošanās ar valdību.

Vienlaikus ārstu palīgi un māsas atradīsies darbā, arī daļa ārstu atradīsies savās praksēs. Paredzēts, ka viņi neveiks valsts apmaksātos pakalpojumus, bet tikai maksas, piemēram, dažādu izziņu izsniegšanu. Veide arī norādīja, ka pēc premjera Māra Kučinska vakar izteiktā aicinājuma atlikt protesta akciju uz jūlija beigām pārdomājis tikai viens ģimenes ārsts.

Ģimenes ārstu asociācijā arī uzskata, ka Veselības ministrijas centieni meklēt cilvēkus, kas varētu aizstāt streikotājus, ir nepieļaujami, jo tā zūdot streika jēga. Tikmēr Veselības ministrija šodien paziņoja, ka ģimenes ārstu streika laikā darbosies īpaša interaktīva karte – Nacionālā veselības dienesta mājaslapā, kur varēs uzzināt par vietām, kur tiks sniegti ģimenes ārstu pakalpojumi, turklāt visu diennakti darbosies konsultatīvais tālrunis.

Vai iedzīvotājiem arī ģimenes ārstu streika laikā būs iespēja saņemt slimības lapas un medikamentu receptes? Par to plašāk LNT Ziņu sižetā!

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • IR
  +1 +1 0

  IR

  Tiem , kas spriež no malas vispirms būtu jāieskatās , kāds gada ienākums ir praktizējošam ģimenes ārstam. Un salīdzina. Trūkumā nedzīvo, ticiet man. Bet nodokļus maksā visi, kas strādā.
  Tā kā paši sevi uzmundrināt varat labāk klātienē, nevis šeit.
  Visu cieņu tiem ārstiem, kas atteicās piedalīties streikā !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl