Komentāri

Mediķi Satversmes tiesā apstrīd pagarināto darba laiku un virsstundu apmaksas kārtību. Ārsti uzskata, ka par papildus nostrādātajam stundām saņem daudz mazāk nekā būtu pelnījuši. Un tā notiekot jau gadiem. Tikmēr Stradiņa slimnīcas mediķi jau gatavojas radikāliem soļiem. Cīņā par lielāku atalgojumu slimnīcas Dzemdību nodaļas vecmātes plāno streikot.

Pieteikumu Satversmes tiesai parakstījuši 375 mediķi. Galvenokārt ķirurgi, bērnu ķirurgi un dzemdību speciālisti. Mediķi norāda uz pretrunām likumos. Ārstniecības likuma pants neparedz obligātu dubultu samaksu par nostrādātajām virsstundām. Turpretim Darba likums nosaka, ka par papildus nostrādātajām stundām ir jāmaksā dubultā. Tādējādi esot pārkāpts vienlīdzības princips.

Ķirurgu, bērnu ķirurgu un dzemdību nama dakteru noskaņojums ir kareivīgs. Lai nopelnītu, dakteri, māsiņas spiesti strādāt vairākos darbos un esot uz izdegšanas robežas.

Mediķi lūguši Satversmes tiesu apstrīdēto normu atzīt par spēkā neesošu no tās pieņemšanas brīža 2009. gada. Tātad pastāv iespēja, ka valstij būtu jāapmaksā neapmaksātās darba stundas par 8 gadiem.

Cīņu par lielāku atalgojumu turpina Stradiņa slimnīcas Dzemdību vecmātes. Viņas ir gatavas radikāliem soļiem, ja samaksu nedubultos – būs streiks.

Stradiņa slimnīcas vecmāte norādīja, ka jau ir uzsākta streika sagatavošanas procedūra, kas esot laikietilpīgs un sarežģīts process. Patlaban iecerēts, ka šis protests notiks 8. maijā.

Lasi vēl