Mediķu algu pielikumu arodbiedrības priekšsēdētājs dēvē par “zīli rokā”

Pievienot komentāru
Mediķu algu pielikumu arodbiedrības priekšsēdētājs dēvē par “zīli rokā”
Foto: F64

Nākamgad medicīnas personāls saņems lai arī nelielu, tomēr ilgi gaidītu un pavisam noteikti – vēl ilgāk pelnītu algas pielikumu. Katrā no profesijām tas nedaudz svārstīsies, taču vidēji algas pieaugs starp 5 un 8 %. Vai šāda tendence varētu turpināties arī nākamajos gados, Veselības ministrija valdības krīzes neziņā solījumus baidās sniegt.

Pagaidām vēl amatā esošais veselības ministrs ar mediķu arodbiedrības vadītāju šodien tikās nu jau droši var teikt – kārtējo reizi. Kopš piedraudēšanas ar streiku ārstu un medmāsu pārstāvji ministrijā turpat trīs nedēļu garumā spriež, kā un par cik palielināt algu katrai profesiju grupai. Kopējā summa nav grozāma, tie ir 10 miljoni eiro, kas godīgi jāsadala starp visiem medicīnas darbiniekiem.

Lielāko algas pielikumu izjutīs medicīnas māsas, kuru atalgojums varētu pieaugt līdz pat 10%. Ārstiem un ārsta palīgiem – vidēji līdz 7%, savukārt atbalsta personālam – par aptuveni 3,5%. Zemāk kvalificētajiem slimnīcu darbiniekiem, kuri pieaugumu jau izjutuši līdz ar minimālās algas celšanu, jauns pielikums nav paredzēts. Mediķu prasība gan bija 10% pieaugums visiem medicīnas darbiniekiem, ko tomēr nav izdevies panākt.

“Protams, ka gribētos vairāk, bet 5-8% arī ir reāla nauda, un tas ir tas pieaugums, kuru šobrīd varam nodrošināt galvenajiem darba darītājiem. Protams, kamēr elpojam, ceram. Bet tā zīle rokā ir 5-8%, jā,” teic Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Laikā, kad puses panāca izlīgumu un vienojās, ka streika nebūs, novembra beigās, Belēvičs nozarei gan deva vēl kādu solījumu – ka nākamā gada vidū, kad vērs vaļā budžetu, tajā radīs papildus miljonus vēl tālākam algu pielikumam. Tas ir solījums, kuru, pēc valdības krišanas ministram grūti turēt. To saprot arī arodbiedrība.

“Ja gadījumā mainīsies nozares ministrs, process var bremzēties. Tāpēc ceram, ka Belēviča kungs būs veselības ministrs,” saka Keris. Kamēr valdības aprises ir neskaidras, mediķi var priecāties par pielikumu, ko saņems februārī – līdz ar algu par janvārī nostrādāto.

Video