Mediķi turpina streiku un šaubās, vai politiķi pildīs solījumu celt algas

2 komentāri
Mediķi turpina streiku un šaubās, vai politiķi pildīs solījumu celt algas
Evija Trifanova / LETA

Situācija veselības aprūpes nozarē joprojām sprādzienbīstama. Stradiņa slimnīcas ārsti un medmāsas gatavojas lemt par protesta akcijām, ģimenes ārsti, vismaz formāli, turpina streikot. Mediķi šaubās, vai politiķi pildīs solījumus par algu palielināšanu un prasa šo apņemšanos nostiprināt ar likuma spēku.

Līdz šim valdībā izskanējuši solījumi nākamgad palielināt mediķiem algas un līdz 2020. gadam veselības aprūpes finansēšanai atvēlēt 4% iekšzemes kopprodukta (IKP).

Mediķu tiesību aizstāvji solījumiem vairs netic un pieprasa šīs apņemšanās ierakstīt veselības aprūpes finansēšanas likumā.

Mediķu arodbiedrībā un slimnīcu biedrībā aicina steidzami valdību ar sociālajiem partnerim vienoties par algu paaugstināšanas grafiku.

Valdis Keris
MEDIĶU ARODBIEDRĪBAS VADĪTĀJS

Nozare virmo gaidās. Ir liels satraukums par to, vai patiešām solījumi tiks pildīti vai atkal izrādīsies, ka ir bijusi “čuriku” spēle, un mediķus gaida kārtējā piemānīšana.

Reaģējot uz neapmierinātību, veselības ministre Anda Čakša nākamnedēļ sola sasaukt ieinteresēto pušu sanāksmi.

Savukārt premjers Māris Kučinskis piebilda, ka līdz augusta beigām būs gatava Veselības aprūpes finansēšanas likuma sākotnējā versija.

Māris Kučinskis
MINISTRU PREZIDENTS (ZZS)

Tā kā nekādām bažām nav pamata. Pie tam es augstu vērtēju NTSP līdzšinējo darbu, tajā skaitā nodokļu reformas kontekstā, un mēs pie saviem solījumiem turamies.

Patlaban iecerēts, ka likumprojekta izstrādei Veselības ministrijā jānoslēdzas septembrī. Tad mediķiem tik svarīgo dokumentu vētīs Saeimā.

TOP komentāri

  • Math
  • Lasītāja
    0 0 0

    Lasītāja

    Es saprotu,ka visi grib uzreiz lielas algas,bet kur paliek zvērests ko dod ārsti,kad beidz studijas? Katrs ārsts jau sākot darbu paraksta darba līgumu par noteiktu summu,viņš taču piekrīt par tādu atalgojumu strādāt. Laikam apetīte aug ēdot........

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl