Mediķi noskaņoti kareivīgi – pieprasa izmaksāt līdz šim nesaņemto samaksu par virsstundām

Komentāri
Mediķi noskaņoti kareivīgi – pieprasa izmaksāt līdz šim nesaņemto samaksu par virsstundām
Foto: LETA

Vakar Bērnu slimnīcas Bērnu ķirurgu arodbiedrība un Rīgas Dzemdību nama ārsti un vecmātes ir iesnieguši pieteikumu Satversmes tiesā, apstrīdot Ārstniecības likuma normu, kas regulē virsstundu darbu.

Ar šo pieteikumu iesniedzēji uzsver, ka esošā norma ir diskriminējoša, pārkāpjot vienlīdzības principu. To šodien arī akcentēja mediķu pārstāvis, zvērināts advokāts Ivo Klotiņš. Visiem noskaņojums kareivīgs. Mediķi akcentē, kāpec deputātiem, ministriem katru gadu pieliek pie algas, bet ārstiem virsstundas pat neapmaksā.

Mediķi arī uzsvēra, ka daudzi dakteri strādā vairākos darbos un ir uz izdegšanas robežas, lai varētu nopelnīt iztikai.

Ar pieteikumu tiek lūgts atcelt esošo normu jau ar tās pieņemšanas brīdi – 2009.gada 1.jūliju. Līdz ar to, atceļot normu par normālo pagarināto darba laiku, mediķiem, iespējams, būs jāizmaksā līdz šim nesaņemtā samaksa par virsstundām. Mediķu pārstāvis Ivo Klotiņš norādīja, ka “teorētiski vajadzētu apmaksāt mediķu nostrādātās virsstundas kopš 2009. gada”.

Patlaban gan nav aprēķināts ne nostrādāto virsstundu apjoms, ne arī finanšu līdzekļu apjoms, kas būtu nepieciešams, lai apmaksātu nostrādātās virsstundas.

Foto

Lasi vēl