Mediķi lūdz nodrošināt bezmaksas braucienus Rīgas sabiedriskajā transportā arī valsts slimnīcu darbiniekiem

5 komentāri
Mediķi lūdz nodrošināt bezmaksas braucienus Rīgas sabiedriskajā transportā arī valsts slimnīcu darbiniekiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) aicina rast iespēju vismaz ārkārtējās situācijas laikā noteikt braukšanu bez maksas Rīgas sabiedriskajā transportā visu pilsētā izvietoto valsts un pašvaldības ārstniecības iestāžu darbiniekiem, aģentūru LETA informēja arodbiedrībā.

No 27. marta 100% atlaide braucieniem pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” transportā piešķirta veselības aprūpes personālam un ārstniecības procesā iesaistītajām personām, kuras strādā Rīgas pilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās.

LVSADA atzinīgi vērtē minēto lēmumu, vienlaikus akcentējot, ka nevienlīdzīgā attieksme pret valsts veselības aprūpes institūciju darbiniekiem ir izraisījusi neizpratni un sarūgtinājumu daudzos no viņiem.

LVSADA Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas arodorganizācijas priekšsēdētāja Sarmīte Plūme atzīst, ka nav saprotams, kā “Rīgas satiksme”, piešķirot bezmaksas braucienus ar sabiedrisko transportu, krīzes situācijā šķiro veselības aprūpes personālu.

“Universitātes klīnikās tiek un tiks ārstēti pacienti, kuri inficēti ar Covid-19. Slimnīcu darbiniekiem uz darbu ir jābrauc ar vairākiem sabiedriskā transporta veidiem, turklāt arī brīvdienās. Lēmums viņiem braukšanas maksas atvieglojumus nepiešķirt ir negodīgs un aizvainojošs,” uzskata Plūme.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

LVSADA vērš Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas uzmanību uz to, ka ārkārtējā situācijā pilsētas iedzīvotāju veselību un dzīvību pret Covid-19 palīdz sargāt ne tikai Rīgas pilsētas pašvaldības veselības aprūpes iestāžu darbinieki, bet arī valsts veselības aprūpes iestādēs strādājošie.

“Līdz ar to būtu taisnīgi, ja Rīgas pilsētas pašvaldība vismaz Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas laikā vienādā mērā atbalstītu gan pašvaldības, gan arī valsts ārstniecības iestāžu darbiniekus, kuri strādā Rīgā,” norāda LVSADA.