Komentāri
Mediķi izcīnījuši papildu naudu algām, taču vēl tikai spriedīs, vai atcelt streiku
Foto: F64

Tikmēr mediķi ir izcīnījuši papildu naudu savām algām. Pirmdien valdībā apspriežot priekšlikumus valsts budžetam, ministri piekrituši piešķirt papildu 10 miljonus eiro. Tomēr, par spīti šim lēmumam, mediķi rīt lems par streika rīkošanu.

Pavērsiens veselības nozarē – valdība šodien ārkārtas sēdē nolēma piešķirt papildu 10 miljonus eiro mediķu algu celšanai nākamgad. Finanšu ministrs skaidro, ka šie veselības nozarei atrastie līdzekļi nepalielinās jau sarēķinātos kopējos valsts maciņa izdevumus, tikai mainīsies izdevumu struktūra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrs Guntis Belēvičs jau uzdevis rēķināt trīs variantus, kam un par cik pieaugs atalgojums. Pats ministrs sliecas atbalstīt trešo variantu. Atalgojuma jautājums ir uzplēsis plašu rētu starp valdību un mediķiem, un šobrīd neskaidro jautājumu vēl ir daudz. Ministrija saka, ka sadarbojusies ar arodbiedrību.

Papildu naudas piešķiršana vēl nenozīmē, ka mediķi nestreikos. Bet izvēle par to, kā celt algas, varētu būt viens no pirmsstreika sarunu tematiem. 10 miljonus eiro sadalot uz visiem, sanāk nepilnu 5% algas kāpums. Tas esot mazāk nekā pirms pāris nedēļām mediķu piketā pie Saeimas prasītie 22 miljoni eiro, lai vismaz reizi divos gados algas varētu paaugstināt par 10%.

Keris atgādināja, ka no nākamā gada pieaug minimālās algas, kam jau piešķirta nauda. Zemāk atalgotiem veselības nozarē strādājošiem tas nozīmēs algas kāpumu par nepilniem 3%. Šiem darbiniekiem papildu algas pielikumam nevajadzētu būt 5%, bet mazāk – ap 2% – šis tad arī ir viens no variantiem, par ko rīt diskutēs arodbiedrība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl