Mediķi: iedzīvotāju veselības stāvokli varētu uzlabot ātrāk

0 Komentāru
Mediķi: iedzīvotāju veselības stāvokli varētu uzlabot ātrāk

Apkopoti jaunākie dati par Latvijas iedzīvotāju veselību. Lai arī tie pēdējo gadu laikā pamazām uzlabojas, veselības speciālistiem un ārstiem ir savs viedoklis, kā Latvija ātrāk varētu panākt Eiropas Savienības valstu rādītājus šajā jomā.

Latvijā vidējais mūža ilgums sievietēm ir 79 gadi, vīriešiem 69,5 gadi. Savukārt Eiropas Savienībā vidējais mūža ilgums ir par 10 gadiem ilgāks. Arī dzimstības rādītāji mūsu valstī ir vieni no zemākajiem Eiropā. Latvijā 2013. gadā piedzima 20 tūkstoši zīdaiņu, kamēr miruši ir par 8 tūkstošiem cilvēku vairāk.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate:
Katru gadu šis mūža ilgums par dažiem mēnešiem pieaug, bet, ja investētu pareizās vietās, mēs šo mūža ilgumu varētu sasniegt ātrāk.

Slimību profilakses un kontroles centrs apkopojis jaunākos datus par Latvijas iedzīvotāju veselību. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī jaunākie dati liecina, ka biežākais Latvijas iedzīvotāju mirstības iemesls bijis sirds un asinsvadu slimības, pēc tam seko ļaundabīgās saslimšanas un dažādas traumas.

Neirologs Andrejs Millers:
Mums ir jāveicina insulta profilakse, tas nozīmē, ka pacientam ir jāiet pie ģimenes ārsta, jākontrolē asinsspiediens, cukura rādītāji, holesterīns, jāatmet smēķēšana, un mēs saslimšanas varam novērst.

Kopumā tendences tomēr esot pozitīvas. Par to liecinot kaut vai stacionāru skaita samazinājums – tas nozīmē, ka slimības, biežāk tiek izārstētas ambulatoriski, jau to sākotnējā stadijā. Pareizi sadalot veselības budžetu, būtu iespējams samazināt izdevumus un uzlabot dzīves kvalitāti vēl straujāk.

0 Komentāru