1 komentārs

Mediķi ceļ trauksmi par pirmreizēji diagnosticētu HIV inficēto personu skaita nepārtrauktu pieaugumu Latvijā. Ik gadu imūndeficīta vīrusu atklāj apmēram 300 cilvēkiem.

Lai arī valsts apmaksā jaunākās paaudzes zāles, ar kurām efektīvi varētu slimību apturēt, riska grupā esošie cilvēki uz pārbaudēm iet nelabprāt, līdz ar to ārstēšanos neuzsāk un, pašiem nezinot, infekciju nodod tālāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šā gada sākumā bija reģistrēti 7 343 HIV inficēto, no tiem – 371 ir jauns vīrusa nēsātājs. Salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm šis pirmreizēji diagnosticēto pacientu skaits vērtējams kā ļoti liels. Latvijā pieejami efektīvi, jaunākās paaudzes medikamenti, kas saslimušajam ļauj dzīvot pilnvērtīgu, ilgu mūžu, taču cilvēki pārbaudīties nenāk.

Aleksandrs Molokovskis
Biedrības “Apvienība HIV.LV” valdes priekšsēdētājs

Mums ir ļoti lielas problēmas ar diagnostiku, bet ne tāpēc, ka diagnostikas nav, bet tāpēc, ka iespējamie pacienti neiet nodot analīzes, 19 vietās Latvijā var nodot analīzes pilnīgi par brīvu, kaut vai katru mēnesi, – lūdzu staigā, neko nemaksā, pilnīgi anonīmi.

Mediķi uzsver, ka HIV un AIDS jau sen vairs netiek asociēta kā saslimšana, ar ko saskaras vien heroīna lietotāji vai homoseksuāli cilvēki.

Velga Ķūse
Latvijas Infektoloģijas centra virsārste

Ir tādi stereotipi uzlikti, ka ir zināms ļaužu loks, kas slimo ar šo infekciju, bet tas sen jau vairs nav patiesība. HIV infekcija var skart jebkuru cilvēku, tas var būt mediķis, tas var būt skolotājs, tas var būt jurists, tas varbūt jebkurš cilvēks.

Atzīmējot no AIDS mirušo piemiņas dienu, ko ik gadu atzīmē maija vidū, Latvijas Infektoloģijas centrā par tradīciju kļuvusi ziedu dobes izveide.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl