Komentāri
Mediķi: bērni jāuzmana; aizvien biežāki gadījumi ar norītiem svešķermeņiem
FOTO: LETA ()

Pēdējo nedēļu laikā būtiski pieaudzis to pacientu skaits, kuri ieelpojuši vai norijuši svešķermeņus, pavēstījusi Bērnu slimnīcas Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece. Ja Bērnu slimnīcas Endoskopiju dienestā svešķermeņa iespējamai evakuācijai vidēji nonāk viens pacients nedēļā, tad šo trīs nedēļu laikā tie bijuši jau desmit bērni. Turklāt visi šie svešķermeņi ir definējami kā īpaši bīstami. Elpceļos konstatētas tāfeles piespraužamās adatas un pildspalvas gals, auskars, barības vadā – ass kulons, bet zarnu traktā – magnēti un baterija.

Endoskopijas dienesta vadītāja Ilze Briuka uzsvēra, ka vairumā gadījumu tie ir bijuši mazi bērni – vecumā no 11 mēnešiem līdz trim gadiem, taču ar tāfeles adatām un pildspalvām šoreiz neuzmanīgi bija rīkojušies tieši pamatskolas vecuma bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai no elpceļiem vai gremošanas trakta evakuētu svešķermeņus, pacientam ir jāveic augsta riska endoskopisks izmeklējums vispārējā anestēzijā un pacientu aprūpē jāiesaistās lielai mediķu komandai, ieskaitot anesteziologus, endoskopistus, bērnu ķirurgus, bērnu māsas, skaidroja Briuka.

Viņa uzsvēra, ka gadījumā, ja ir redzēta aizrīšanās epizode vai tikai aizdomas par ieelpotu vai norītu svešķermeni, bērns obligāti un nekavējoties jāparāda ārstam.

Mediķi vecākus aicina neatstājat bērnus bez uzraudzības un īpašu uzmanību bērniem pievērst, atrodoties bērniem neierastā vidē. Tāpat vecākiem būtu atkārtoti jāpārbauda, vai rotaļlietas, ar kurām spēlējas bērni, ir viņa vecumam atbilstošas, vai tās nesatur viegli noņemamas mazās detaļas, baterijas vai magnētiņus. Arī zīmuļu, flomāsteru un pildspalvu drošai lietošanai ir savs ierobežojošs vecums, atgādina mediķi.

Tāpat vecākiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība tam, vai bērns saņem savam vecumam atbilstošu ēdienu, kuru viņš var viegli sakost un norīt. Vienlaikus svarīgi ir pievērst uzmanību ēšanas paradumiem, norāda speciālisti.

Katru gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nonāk aptuveni 70 bērni ar svešķermeņiem gremošanas traktā, vidēji 40 bērni ar svešķermeņiem elpceļos un tiek fiksēti ap desmit gadījumiem, kad svešķermenis nonācis acīs vai ausīs. No visiem gadījumiem 2% svešķermeņu ir tieši baterijas. Šī gada aprīlī, norijot podziņbateriju, bojā gāja 1,8 gadus vecs bērns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl