Mediķi atturas no minējumiem, kas izraisīja komplikācijas lielam skaitam Ventspils slimnīcā operētu pacientu

Komentāri
Mediķi atturas no minējumiem, kas izraisīja komplikācijas lielam skaitam Ventspils slimnīcā operētu pacientu
Aivars Ķesteris / f64

Mediķi pagaidām atturas no minējumiem, kas izraisījis komplikācijas netipiski lielajam skaitam pacientu, kuriem nedēļas nogalē Ventspils slimnīcā veica acu operācijas. Deviņi pacienti, kuri no Ventspils nosūtīti uz Rīgu pēc neveiksmīgās kataraktas operācijas, sākuši atlabt un redze pamazām atgriežas. Tomēr pagaidām viņus Stradiņa slimnīca vēl negrasās izrakstīt.

Komplikācijas radušās pacientiem, kam kataraktas operācijas Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcas Ventspils filiālē veiktas sestdien, 14. oktobrī. Kopumā redzes bojājums tajā dienā labots 26 pacientiem, bet 10 pacientiem pēc operācijas radušies sarežģījumi. Deviņi no viņiem nosūtīti atlabšanai uz Rīgu, Stradiņa slimnīcu.

“Ir pāris pacienti, kuriem kļūst diezgan strauji labāk. Viens no pacientiem jau redz diezgan labi. Pārējie pacienti… Seši pacienti ārstējas kopš svētdienas, trīs iestājās vakar. Pēc operācijas kaut kādas pēcoperācijas reakcijas ir samērā bieži. Tas nav nekas tāds, kas nekad nenotiek. Taču mums liekas aizdomīgi, ka tas ir tik daudziem pacientiem no tajā dienā operētajiem,” skaidro Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja ir profesore Guna Laganovska.

Dienas laikā TV3 Ziņām neizdevās sazināties ar Ventspils slimnīcu, taču noskaidrots, ka uz pārbaudi uzaicināti visi slimnieki, kas tajā dienā operēti. Vēl kādai pacientei pamanīts aizdomīgs iekaisums un viņa, iespējams, arī tiks sūtīta uz “Stradiņiem”. Veselības inspekcija Ventspils slimnīcai uzdevusi izmeklēt komplikāciju cēloni – slimnīca paņēmusi uzsējumus, meklējot infekcijas avotus. Rezultāti varētu būt zināmi pēc divām trim nedēļām.

Veselības inspekcijai pagaidām nav nekādu jaunumu, kas varētu būt izraisījis komplikācijas. Slimnīcai nav arī noteikts termiņš, cik ātrā laikā cēlonis jāatrod. Kamēr tas nav noskaidrots, inspekcija atturas atspēkot jebkādus minējumus.

Sociālajos tīklos izskanējusi informācija, ka acs kairinājumu varētu būt izraisījusi operēšana ar nesterilizētiem instrumentiem.

“Es gribētu sacīt, ka kāds ir teicis un acīmredzamais iemesls, kas varētu būt interesantākais, ko publikai pasniegt, ne vienmēr ir iemesls problēmai, it sevišķi tik sarežģītā jomā kā veselības aprūpe,” norāda Veselības inspekcijas vadītāja p.i. Ēriks Miķītis.

Stradiņa slimnīcas ārste skaidro, ka nesterilizētus instrumentus nevienā operāciju zālē nelieto, taču cits jautājums, cik kārtīgi tie bijuši sterilizēti.

“Visi indikatori, visas zīmes, kas parāda, ka šis komplekts ir nosterilizēts, ir bijis kārtībā. Izlietotam komplektam, ja mēs uzreiz neveicām uzsējumus, nevar pateikt, vai ir bijis sterils vai nav bijis. Ņemot vērā, ka iekaisums ir tikai daļai pacientu, tas viss ir jāanalizē,” teic Laganovska.

Kataraktas operācijas Ventspils slimnīcā pagaidām apturētas. Šī nav sarežģīta operācija, tā ir viena no visbiežāk veiktajām – kataraktu jeb acs lēcas saduļķojumu Latvijā gadā novērš ap 3000 pacientu.

Lasi vēl