Mediķi arī jūlijā atsakās strādāt pagarināto normālo darba laiku

0 Komentāru

Par spīti pieņemtajiem grozījumiem Ārstniecības likumā, kas paredz daļēju pretimnākšanu ārstu prasībām, mediķi arī jūlijā turpinās brīdinājuma akcijas un atteiksies strādāt pagarināto normālo darba laiku. Šāds lēmums otrdien, 20. jūnijā, tika pieņemts Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības valdes sēdē.

Maija beigās Nacionālās trīspusējās sadarbības padomēs sēdē tika nolemts virzīt apstiprināšanai Saeimā grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz jau šogad ar 1. jūliju uzsākt pagarinātā normālā darba laika samazināšanu, vienlaikus ieviešot paaugstinātu koeficientu par šo darbu.

Jūnija sākumā Saeima šos Ārstniecības likuma grozījumus pieņēma, tomēr tie tikai daļēji atbilst pirms tam, trīspusējās sadarbības padomē, saskaņotajai likumprojekta redakcijai, jo neietvēra darba samaksas paaugstināšanu par virsstundu darbu 2018. un 2019. gadā, solot par to lemt izskatot attiecīgo gadu budžetus.

Mediķu arodbiedrība uzskata, ka ir apmānīti, tāpēc rīko brīdinājuma akciju un aicina mediķus jūlijā virsstundas nestrādāt.

0 Komentāru