Komentāri
Mediji ceļ trauksmi par to, ka Latvijā veidos speciālus ”geto” nepilsoņiem
FOTO: LETA

Krievijas mediji, kā arī krievvalodīgo mediji citās valstīs ceļ trauksmi par to, ka Latvijā grasoties izveidot speciālas teritorijas, kur dzīvošot Latvijas nepilsoņi un Krievijas pilsoņi.

Šāda informācija parādījusies gan Igaunijas raidsabiedrības ERR krievu valodas versijā, gan, piemēram, mazāk populārā interneta vietnē tvzvezda.ru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda informācija sākotnēji tika pausta Latvijas televīzijas LTV7 veidotā sižetā.
Interneta vietnē peticijas.com tiek vākti paraksti aicinājumam ”Apturēt Krievijas piekto kolonnu mūsu Tēvzemē”. Proti, tur tiek aicināts ”promaskaviskos spēkus – nepilsoņus un Krievijas pilsoņus ar uzturēšanās atļaujām – preventīvi izvietot atsevišķās LR IeM un drošības iestāžu uzraudzības teritorijās”.

No petīcijas teksta:

Mums jānodrošina proaktīvā sabiedrības aizsardzība, ieskaitot promaskaviskos spēkus (nepilsoņi un Krievijas pilsoņi ar uzturēšanās atļaujām) preventīvo izvietošanu atsevišķās LR IeM un drošības iestāžu uzraudzības teritorijās. Tikai tad Kremļa aģenti nevarētu radīt nopietnu kaitējumu Latvijai! Mums vajag saglabāt tautas dzīvo spēku, gaidot palīdzību no NATO sabiedrotajiem.

Kā novēroja portāls Skaties.lv, patlaban par šo petīciju ir parakstījušies vairāk nekā 1,5 tūkstotis iedzīvotāju.

Tajā pašā laikā izveidota arī petīcija, kas aicina saukt pie atbildības pirmās petīcijas autorus.

Tikmēr krievvalodīgie mediji jau steidz ziņot par to, ka Latvijā krievus grasās izvietot speciālos geto. Tiesa gan LTV7 veidotajā sižetā Saeimas spīkere Ināra Mūrniece pauda, ka kategoriski nosoda šādu priekšlikumu un ka, protams, Latvijā nekas tāds nebūtu iespējams. ”Demokrātiskā valstī tas nav iespējams. Vēsturē jau ir bijuši šādi piemēri, un tie bija neizdevušies. Vajag izdarīt ko citu – apturēt termiņuzturēšanās (TUA) izsniegšanu pret nekustamā īpašuma iegādi,” pauda Saeimas spīkere.

Tiesa gan, krievvalodīgie mediji citās valstīs šo Saeimas spīkeres viedokli gan nav uzsvēruši, tāpat nav minēts tas, ka pat divi tūkstoši cilvēku nav parakstījušies par šo rosinājumu. Tajā pašā laikā akcentēts, ka Latvijas Drošības policija paziņojusi – saistībā ar šādu teritoriju izveidošanu likumsargi neko nevar darīt un petīcijas izveidotājus sodīt nevar.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl