Komentāri

Latvijā vēršas plašumā medicīnas tūrisms – ik gadu medicīnas tūristu skaits pieaug vidēji par 10%. Pateicoties ārzemju pacientu pieplūdumam, ieguvēji ir arī Latvijas iedzīvotāji.

Ukraiņu pilsētas Ļvovas iedzīvotāja Kristina Jakovenko ceturto gadu ādas vēzi, melanomu, ārstē Rīgā ar Latvijā izgudroto medikamentu. Ukraiņu onkologi pirms 4 gadiem Kristinai konstatēja ceturto, pēdējo, vēža stadiju un paredzēja, ka viņa nenodzīvos vairāk par gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Latvijas zinātnieku izgudrotās viroterapijas zāles gan nav lētas – viens kurss ārzemniekam maksā aptuveni 7500 eiro, taču, pateicoties tām, esam kļuvuši par atpazīstamu medicīnas tūristu galamērķi. Ja pirms pieciem gadiem pie mums ādas vēzi brauca ārstēties 10 pacientu gadā, tad pērn šis skaits desmitkāršojies, bet šā gada četros mēnešos melanomu ārstējuši 64 medicīnas tūristi.

Arī jaunās māmiņas no citām valstīm labprāt laiž pasaulē savus mazuļus Latvijā. Piemēram, Jūrmalas slimnīcā ik gadu dzemdē ap 30 sievietēm no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Par to pērn samaksājot vairāk nekā 40 000 eiro.

5% no pērnā gada Jūrmalas slimnīcas apgrozījuma bija līdzekļi no medicīnas tūrisma. Kopumā medicīnas tūristi bija samaksājuši 240 000 eiro. Medicīnas tūristu pērn kļuva par 10% vairāk, un šis pieaugums ir saistīts ar mērķtiecīgu darbu.

Sniegto pakalpojumu kopējā summa pērn bijusi gandrīz 1,5 miljons eiro, un tas ir par 6,5% vairāk nekā 2014. gadā. Medicīnas pakalpojumus mūsu valstī visvairāk pērk ārvalstu pacienti no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Skandināvijas valstīm, Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl