Medicīnas iestādē Liepājā izsniedz pašdarinātas sejas maskas

7 komentāri

Pārsteigumu kādam apmeklētājam šonedēļ radījis piedzīvotais Liepājas Medicīnas centrā (MC). Pirms procedūras viņam izsniegta pašgatavota un apšaubāmas kvalitātes sejas maska.

Liepājnieks Jānis Jaunzems 28. jūlijā devās uz Veselības centru alianses Liepājas filiāli. Pirms procedūras viņam tika lūgts uzvilkt sejas un deguna aizsegu, taču par pārsteigumu poliklīnika piedāvāja uzvilkt pašgatavotu un apšaubāmas kvalitātes sejas masku.

Jāņa uzņemtajā fotogrāfijā redzams, ka sejas maska ir gatavota no baltas salvetes, kurai galos ar kancelejas skavām pieskavotas divas gumijas. Šādu masku poliklīnikas uzgaidāmajā telpā esot bijis daudz.

“Šādu pieprasīja uzvilkt, ieejot ultrasonogrāfijas izmeklēšanas kabinetā, ja nav pašam savas maskas. Bija vairāki cilvēki, kuriem nācās šādas vilkt, ja nemaldos, bijām četri, kuriem nebija savu sejas masku. Vīrieti pirms manis izraidīja no kabineta un palūdza uzvilkt šo. Padalījos ar šo piedzīvojumu, jo likās komiski,” stāsta liepājnieks.

Veselības centru alianse skaidro, – tiešām šādas maskas Liepājas MC poliklīnikas telpās šonedēļ tikušas izsniegtas. Taču tās klientiem piedāvājis viens no poliklīnikas telpu nomniekiem.

“Attēlā redzamais maskas prototips nebūtu uzskatāms par droši lietojamu, un administrācija aicina iedzīvotājus atturēties no šādu pašdarinājumu izmantošanas. Klientiem, kuriem aizsargmasku nav, Liepājas MC ir nodrošināta iespēja iegādāties rūpnieciski ražotas, sertificētas un normatīvajiem aktiem atbilstošas sejas maskas,” skaidro “Veselības centru apvienība” pārstāve Līga Ribkinska.

Medicīnas iestāde aicinās nomnieku izvēlēties atbilstošus aizsardzības līdzekļus.

Veselības ministrija iepriekš uzsvērusi, ka sejas maskas iedzīvotāji drīkst gatavot arī paši. Taču akcentē, ka medicīnas iestādēm tomēr būtu jāspēj nodrošināt kvalitatīvus aizsarglīdzekļus un pašgatavotus deguna un sejas aizsegus piedāvāt būtu bijis pieļaujams vien kritiskajā laikā – pirms dažiem mēnešiem, kad masku tiešām trūka.

“Šajā gadījumā runa ir par medicīniskajām maskām, kas būtu jālieto ārstniecības iestādē, nevis pašdarinātiem, paštaisītiem mutes un deguna aizsegiem, kurus iespējams lietot citos apstākļos. Ārstniecības iestādē būtu jālieto adekvātas maskas, kas tiek izmantotas ārstniecības procesā. Ņemot vērā, ka medicīnas iestāde ir paaugstināta riska objekts,” norāda Veselības ministrijas pārstāvis  Oskars Šneiders.

Ministrijā arī norāda, ka patlaban aizsarglīdzekļu krājumi ir pietiekamā daudzumā. Tāpat arī tirgū vairs neesot situācijas, ka dažādi aizsarglīdzekļi nebūtu pieejami.