Medicīna nav domāta tikai vīriešiem – tajā ir vieta arī sievietēm

1 komentārs
Medicīna nav domāta tikai vīriešiem – tajā ir vieta arī sievietēm
VALDIS KAULIŅŠ

Apvienot darbu ar ģimeni nav viegli, tas prasa laiku un daudz spēka. Būt ārstam un to apvienot ar ģimeni ir vēl grūtāk. Bet būt sievietei ārstei un būt labai mātei un sievai prasa neiedomājami daudz spēka. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) invazīvā radioloģe Sanita Ponomarjova ikdienā ir viena no labākajām savas jomas speciālistēm, kas strādājusi pasaules klases klīnikās kopā ar gaišākajiem prātiem, bet aiz slimnīcas durvīm viņu gaida vīrs un dēliņš, ar kuriem kopā viņa kļūst par gādīgu sievu un mammu.

Sanita Ponomarjova vienmēr ir atradusies kustībā. Viņai nepatīk sēdēt mierā, un viņa cenšas no sevis ”izspiest” maksimumu. Varbūt tāpēc viņa izvēlējās sev vienu no sarežģītākajām profesijām, kuras apgūšanai veltīja ļoti daudz sava laika.

Vīrietis pēc nostrādātas darba dienas slimnīcā var doties mājās un atpūsties, bet sievietei tas nozīmē pabeigt darba maiņu slimnīcā un sākt jaunu maiņu mājās, norāda Sanita.

Lasi vēl:

Pirms bērniņa nākšanas pasaulē, Sanitai ir bijis grūti aizvērt slimnīcas durvis un mājās būt pašai nevis ārstei. Šobrīd viņa ir iemācījusies darbā izdarīt visu, kas ir viņas spēkos, un, atnākot mājās, būt tikai mamma, kuras rūpes un uzmanība ir nepieciešama dēlam.

Sievietēm mediķēm bieži vien nākas izvēlēties vienu ceļu, pa kuru iet – mācības vai ģimene. Tā kā ārsta profesija ir viena no sarežģītākajām, tad tā prasa daudz laika un zināšanu. Apvienot to ar ģimenes veidošanu nav neiespējami, bet ir sarežģīti. Tāpēc nereti nākas dzirdēt, ka jaunās meitenes, kuras ir izvēlējušās kļūt par mediķēm, plānus par bērniem noliek kādā tālākā nostūrī.

Arī Sanita Ponomarjova par sevi saka, ka ir ielekusi ”pēdējā vilcienā”, jo visi jaunības gadi pavadīti mācoties, stažējoties, iegūstot rezidentūras izglītību, un atrast laiku otram cilvēkam un ģimenei veidošanai tajā brīdī nebija iespējams.

Lasi arī:

”Nepārtraukti šķiet, ka vēl jau ir  laiks un visu vēl paspēs. Vajag attīstīties, gūt pieredzi, bet tad vienā brīdī saproti, ka laiks tikšķ. Kad esi pārkāpis jau 30 gadu slieksni, sāc apdomāties, ka var pienākt brīdis, kad izveidot ģimeni un sievietei iznēsāt bērnu var būt ļoti sarežģīti,” norāda Sanita.

Neraugoties uz visām grūtībām, ar kurām nākas saskarties, Sanita norāda, ka medicīna nav domāta tikai vīriešiem – tajā ir vieta arī sievietēm: ”Sievietēm vienkārši sanāk daudz lielāka slodze.”

1 komentārs