1 komentārs
Mazpilsētu realitāte: kad ārstiem atvaļinājums, pie mediķiem nav iespējams tikt
Foto: LETA

Kāda Aizkraukles puses iedzīvotāja, uzzinot, ka ir stāvoklī, vēlējusies pēc iespējas ātrāk tikt pie ārsta. Iespējas doties uz privātklīnikām viņai nav, taču iespējas nekavējoties apmeklēt ginekologu turpat Aizkrauklē – arī nav. Patlaban abas Aizkraukles medicīnas centrā praktizējošās ārstes nav pieejamas.

Saskaņā ar pacientes informāciju abas dakteres devušās atvaļinājumā. Portāls Skaties.lv gan sazinājās ar Aizkraukles medicīnas centra reģistratūru, kur stāstīja – viena no ginekoloģēm devusies atvaļinājumā, bet otrai ”pieraksts” ir aizpildīts vairākas nedēļas uz priekšu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēstule no lasītājas:

”Man reģistratūrā paziņoja, ka abas ginekoloģes šobrīd ir atvaļinājumā, un es nemaz nevaru pierakstīties, jo man jāgaida 3., 4. augusts, lai es vispār varētu pierakstīties, un pateica, ka no šiem datumiem sāks pierakstīt uz septembra beigām. Tas tiešām nav normāli. Vēl man paziņoja, – ja nevēlos gaidīt rindā, lai piesakos pie ārstiem citās pilsētās. Diemžēl to nevaru izdarīt, jo esmu bezdarbniece, un man nav nekādu ienākumu. Tiešām nesaprotu, tagad visas sievietes gaida bērnus? Vai tad priekšroka nav jādod grūtniecēm, kuras gaida savu pirmo bērnu un neko nezina, kas un kā jādara? Laikam Latvijā nekad veselības pārbaužu sistēma netiks sakārtota. Varbūt man jāiedod kukulis, lai es tiktu pie ginekoloģes pēc iespējas ātrākā laikā? Laikam citu variantu nav…”

Kā ir patiesībā – vai patiesi uz vietas ir viena ārste, kā apgalvo reģistratūrā, vai arī taisnība ir pacientes rakstītajā vēstulē – ka patlaban “uz vietas” nav neviena mediķa, portāls Skaties.lv neņemas apgalvot.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders pauda: “Ārstniecības iestāde pati, regulējot pacientu rindu, plāno ārsta atvaļinājuma laiku. Pacients var nokļūt pie speciālista pēc atvaļinājuma beigām vai pirms tam, kad ārsts devies atvaļinājumā. Tāpat jebkurā gadījumā ārstniecības iestādēs ir rindas uz pakalpojumu saņemšanu, tādēļ, ja runa ir par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, tad rindas tik un tā nereti veidojas, tas ir jāņem vērā.”

”Tāpat pacientam, kuram ir nepieciešama ārsta konsultācija, iespējams to saņemt pie ģimenes ārsta, kuram aizvietošana notiek arī viņa atvaļinājuma laikā. Savukārt, ja ir akūta saslimšana un nepieciešama steidzama palīdzība nelaimē, palīdzību neatkarīgi no apstākļiem nodrošina slimnīcas uzņemšanas nodaļa un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Tāpat ir iespējama plānveida palīdzība,” sacīja O. Šneiders.

TOP komentāri

  • :((((
    0 0 0

    :((((

    Protams, ģimenes ārstu atvaļinājuma laikā aizvieto cits ārsts, bet cik tas ir reāli. No Saldus novada visattālākā pierobežas pagasta ģimenes ārsts "rezervists" atrodas 80 km attālumā, Brocēnos. Līdz ar to pie viņa nokļūt nav iespējams, jo autobusa satiksme ir tikai reizi dienā un vēl jābrauc ar diviem autobusiem !!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl