Mazpilsētas ģimenes ārste: situācija ir katastrofāla

9 komentāri
Mazpilsētas ģimenes ārste: situācija ir katastrofāla
Foto: Flickr / Juhan Sonin

Ģimenes ārsti gatavojas protesta akcijai, kuru atbalsta arī daudzi lauku un mazpilsētu dakteri. Viņi hronisko finansējuma trūkumu veselības sistēmā izjūt arvien asāk.

Talsu ģimenes ārstes Inetas Baumanes darba dienas kļūst arvien garākas. Pacientu plūsma palielinās. Pie ģimenes ārsta nāk arī tie pacienti, kas garo rindu dēļ netiek pie speciālistiem. Piemēram, pie neirologa Talsos tagad var pierakstīties tikai uz oktobra beigām. Bet kardiologs par valsts līdzekļiem Talsos vispār nav pieejams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Situācija tiešām pašreiz ir katastrofāla jo es strādāju jau vairāk nekā 20 gadus, un par šiem 20 gadiem šāda situācija nekad nav bijusi. Vienmēr ir naudas trūkums bijis, ir piešķirti līdzekļi, bet tā problēma tiek atrisināta. Bet šitādas rindas, ka cilvēku vienkārši nevar nosūtīt, nav bijis nekad,”

Daktere Baumane ir pārliecināta: finansējums veselības aprūpei ir nekavējoties jāpalielina. Tieši to arī pieprasīs ģimenes ārsti protesta akcijā 31. maijā.

TOP komentāri

 • Dzintra
  +2 +2 0

  Dzintra

  Cien.ģimenes ārsti, kāda ir jūsu izglītība, ja jūs nesaprotat elementāras lietas, ka pacientu plūsmas palielināšanās ir tiešā saistībā ar aplamo medicīnā ieviesto sistēmu, pirmkārt, ka cilvēks vairs nevar pats bez ģimenes ārsta receptes iegādāties aptiekā tieši tos medikamentus, kuri viņam ir nepieciešami, lai akūtu saslimšanu varētu ārstēt jau slimības sākumstadijā, lai kaite nekļūst par hronisku slimību vai slimību pēdējā stadijā, jo tiešām pie ārsta nav iespējams piekļūt saslimšanas sākumstadijā. Ir taču 21.gadsimts un mēs visi (vismaz pieaugušie) esam pietiekami izglītoti, lai zinātu un saprastu, ko un kurā brīdī lietot. Tāpat arī pacientiem ar hroniskajām slimībām vajadzētu dot iespēju ilglaicīgi lietojamos medikamentus iegādāties bez receptes, jeb jābūt receptei, kas netiek ierobežota ar noteiktu termiņu. Tāpat arī dažādu institūciju bezsakara prasības pēc dažādām bezjēdzīgām izziņām par cilvēka veselības stāvokli tikai palielina pacientu plūsmu un rindas ne tikai pie ģimenes ārstiem. Kamēr es aizņemu ārsta laiku, lai saņemtu izziņu, tikmēr akūti saslimis cilvēks netiek pie ārsta. Veselības ministr, sāc taču beidzot domāt ar galvu un kopā ar savu komandu sāc reāli risināt šīs mākslīgi radītās problēmas.
 • SARMA
  +1 +1 0

  SARMA

  Tas viss ir pufelis,visa nauda kas domāta reģioniem ir ieguldīta Rīgā,jo mūsu veselības ministram ,tas vis mazāk rūp ,kas notiek reģionos.Belēviča kungs,vai nav laiks domāt arī par citām medicīnas iestādēm.Zeme negriežas tikai ap Rīgu.
 • lv
  +1 +1 0

  lv

  ....rommels savu karu vinnēja! bumbotājs pie luganskas,doņeckā atradies.nejauc sūdu ar pirkstu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl