Mazpilsētā Bauskā latviešu valodu apgūst 14 vietējie ķīnieši

Komentāri

Kur šeit var mācīties latviešu valodu? Ar šādu jautājumu Bauskas novada pašvaldībā bija vērsies kāds kāds pilsētā dzīvojošs ķīnietis. Saruna notika vasarā un angliski. Rezultātā tagad jau 14 vietējās ķīniešu kopienas pārstāvji tagad divreiz nedēļā dodas uz latviešu nodarbībām.

Ķīniešu kopiena Bauskā sāka veidoties pirms aptuveni diviem gadiem, kad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām viņi pilsētā iegādājās nekustamo īpašumu. Aklimatizējušies viņi paši meklēja iespēju apgūt valodu, un tagad jau divas reizes nedēļā ver Bauskas novada izglītības pārvaldes durvis, lai mācītos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latviešu valoda ir grūta,” smejoties saka ķīniete un Bauskas iedzīvotāja Dženi. Tomēr vēlme sarunāties uz ielas ir tik liela, ka tas viņai nav šķērslis. Dažus vārdus viņa var pateikt jau tagad, piemēram “labdien, sveiki, paldies”.

Jautāta, kādēļ izvēle nav kritusi uz krievu valodu, kuru citi Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki nereti minējuši par noderīgāku, Dženi ir nedaudz apjukusi. “Es taču dzīvoju Latvijā, man taču nevajag citu. Man vajag tieši latviešu valodu,” saka Dženi.

Dina Ālmane latviešu valodas skolotāja:

Esmu strādājusi arī ar citu tautību cilvēkiem. Svarīga ir ieinteresētība. Viņiem ir motivācija, viņi vēlas ātri un arī ir čakli. Tomēr neklājas viegli, jo daudzu skaņu ķīniešu valodā nav. Bet tik un tā viņi ir čakli studenti.

Foto:


Jautājumos, kas nav saistīti ar valodas apguvi, ķīnieši ir mazrunīgi. Daļa no viņiem strādā, daļa dzīvo uz ietaupījumiem, daļu uztur bērni.

Ķīnieši atzīst, ka Latvijā viņiem patīk. Tikai grūti pierast, ka šeit esot tik maz cilvēku. Apgūstot valodu, daudzi pauž vēlmi naturalizēties.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl