Komentāri

Galvaspilsētā joprojām ir vairākas vietas, kurās operatīvie dienesti – ugunsdzēsēji vai policija – var nokļūt ar lielām grūtībām. Pēc ugunsdzēsēju sacītā, pašvaldības vienaldzības dēļ sadeg ne tikai mazdārziņu mājiņas, bet tiek zaudētas arī dzīvības.

Rumbulā, Mazdārziņu teritorijā, ugunsdzēsējiem ar operatīvo transportu nokļūt ir grūti. Ceļi ir tik šauri, ka pat ar vieglo automašīnu tikt nav vienkārši – viegli pārvietoties ir cilvēkiem un kaķiem. Kad kļūst auksts un īpašnieki pamet dārziņus, bezpajumtnieki tos pārņem un bieži vien izraisa ugunsgrēkus. Ugunsdzēsēji saņem vairākus šādus izsaukumus mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rumbulas mazdārziņu īrniece Tamāra vēlajā rudenī un ziemas mēnešos šeit viena pati nemaz nerādās – brauc kopā tikai ar kaimiņiem no blakus mājiņām, jo nekad nevar zināt, kas tevi šeit sagaidīs.

No Mazdārziņu teritorijām, kādas Rīgas reģionā ir vismaz 14, aukstajā laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņem desmitiem izsaukumu. Praktiski neizbraucamajās ielās operatīvais transports nevar iebraukt.

Rīgas ilgtspējīgā attīstības jaunajā stratēģijā līdz 2030. paredz saglabāt ģimenes dārziņus kā pagaidu zemes izmantošanas vietu, stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā. Šobrīd mazdārziņus var izmantot garākais termiņš – 9 gadus, taču tas nav galīgais termiņš.

Tas nozīmē, ja pieprasījuma dēļ apbūves mazdārziņu teritorijās nebūs, tad pašvaldība atkal un atkal pagarinās termiņus to izmantošanai un situācija ar operatīvā transporta piekļuvi agri vai vēlu būs jārisina. Tas jādara katrai izpilddirekcijai atsevišķi un jau tagad skaidrs, ka paplašināt ceļus šajās vietās nebūs lēti. Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests plāno šo jautājumu tuvākajā laikā pārrunāt ar Rīgas pašvaldību.

Skaties video:

Lasi vēl