Komentāri

Kādā mazākumtautību skolā Rīgā dienasgrāmatā vecākiem tiek līmētas lapiņas ar aicinājumu nodot naudu – 20 eiro – par Jaunā gada pasākumu. Likums paredz, ka Latvijā skolām ir liegts vākt līdzekļus no vecākiem, turklāt paziņojums dienasgrāmatā ir krievu valodā.

Inita Juhņēviča, Izglītības kvalitātes Valsts dienesta vadītāja:

Pirmkārt, šī ir mazākumtautību skola un šajā skolā tiek īstenotas tikai mazākumtautību programmas – mani izbrīna, ja šis vecāks neizprot, kāpēc dienasgrāmatā vecāku zīmīte ir krievu valodā – vecāki saziņai var izmantot tādu valodu, kādu vēlas.

Tas, kas rada bažas zīmītē, ir tas, ka vecāki šo ziņu, ka jāvāc nauda Ziemassvētku pasākumam, ievieto skolēnu dienasgrāmatā, kas ir obligāts dokuments. Šeit parādās, ka naudas vākšanā tiek iesaistīta izglītības iestāde. Tas, protams, nav labi un neatbilst normatīvajiem aktiem. Skolotāji nedrīkst no vecākiem vākt nekādu naudu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl