Mazākumtautību konsultatīvā padome atbalsta mācības vidusskolā tikai latviski

Komentāri

Vairums mazākumtautību organizāciju piekrīt Kārļa Šadurska priekšlikumam vidusskolās pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā. Reformu šodien atbalstīja Valsts prezidenta izveidotā Mazākumtautību konsultatīvā padome. Lai pāreju uz latviešu valodu vidusskolās īstenotu, Izglītības un zinātnes ministrijai jāatrisina problēma ar kvalificētu skolotāju trūkumu.

Šadurska tikšanās ar Latvijā dzīvojošo mazākumtautību pārstāvjiem neiztika bez skandāla. Šadurskis lika no Izglītības ministrijas izraidīt reformas skaļākos pretiniekus, nesenā piketa organizētāju Degi Karajevu un Eiroparlamenta deputātu Andreju Mamikinu, kuri notiekošu uzņēma ar saviem telefoniem. Neviens, ne otrs uz tikšanos gan nebija aicināts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc nevēlamo viesu aiziešanas saruna ar Mazākumtautību konsultatīvas padomes pārstāvjiem noritējusi konstruktīvi. Vairums padomes pārstāvju ir vai nu skolotāji, vai direktori skolās, kurās mācības notiek bilingvāli. Pēc reformas vidusskolās mācības notiks tikai latviski. Padome konceptuāli pārmaiņas ir atbalstījusi, jo pārejai uz izglītību valsts valodā ir jānotiek.

Galvenais esot, lai pārmaiņu procesu nepolitizē, un trīs gadu laikā atrisināt problēmas, no kurām visakūtākā ir skolotāju trūkums.

Vismaz vārdos izglītības ministrs teicās, – mazākumtautību pārstāvju bažas tiks ņemtas vērā. Skolotājiem paredzēts rīkot profesionālas mācības.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl