Mazākumtautību konsultatīvā padome atbalsta mācības vidusskolā tikai latviski

Komentāri

Vairums mazākumtautību organizāciju piekrīt Kārļa Šadurska priekšlikumam vidusskolās pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā. Reformu šodien atbalstīja Valsts prezidenta izveidotā Mazākumtautību konsultatīvā padome. Lai pāreju uz latviešu valodu vidusskolās īstenotu, Izglītības un zinātnes ministrijai jāatrisina problēma ar kvalificētu skolotāju trūkumu.

Šadurska tikšanās ar Latvijā dzīvojošo mazākumtautību pārstāvjiem neiztika bez skandāla. Šadurskis lika no Izglītības ministrijas izraidīt reformas skaļākos pretiniekus, nesenā piketa organizētāju Degi Karajevu un Eiroparlamenta deputātu Andreju Mamikinu, kuri notiekošu uzņēma ar saviem telefoniem. Neviens, ne otrs uz tikšanos gan nebija aicināts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc nevēlamo viesu aiziešanas saruna ar Mazākumtautību konsultatīvas padomes pārstāvjiem noritējusi konstruktīvi. Vairums padomes pārstāvju ir vai nu skolotāji, vai direktori skolās, kurās mācības notiek bilingvāli. Pēc reformas vidusskolās mācības notiks tikai latviski. Padome konceptuāli pārmaiņas ir atbalstījusi, jo pārejai uz izglītību valsts valodā ir jānotiek.

Galvenais esot, lai pārmaiņu procesu nepolitizē, un trīs gadu laikā atrisināt problēmas, no kurām visakūtākā ir skolotāju trūkums.

Vismaz vārdos izglītības ministrs teicās, – mazākumtautību pārstāvju bažas tiks ņemtas vērā. Skolotājiem paredzēts rīkot profesionālas mācības.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl