Mazajai Enijai nepieciešami tikai seši tūkstoši eiro, lai viņas dzīve kļūtu vieglāka. Palīdzi akcijā Eņģeļi pār Latviju!

5 komentāri
Mazajai Enijai nepieciešami tikai seši tūkstoši eiro, lai viņas dzīve kļūtu vieglāka. Palīdzi akcijā Eņģeļi pār Latviju!

Trīsgadīgajai Enijai šoruden atklāja 1. tipa cukura diabētu, kas ģimenes idilli apgrieza kājām gaisā. Viss sākās tik pēkšņi un strauji – ar bērna krišanos svarā, pastiprinātu dzeršanu, čurāšanu un miegainību. Vecākiem tagad nepārtraukti rūpīgi jāuzmana bērna pašsajūta un jāpārbauda cukura līmenis asinīs.

Betija Čipāne, Enijas mamma:

Enijai ikdienas jāievada astoņas injekcijas insulīna. Divas kājiņā, sešas vēderiņā. Patlaban Enija nevar pilnvērtīgi iet uz dārziņu, jo īsti nav, kas tur veic šīs injekcijas, kas visam seko līdzi…

Meitenītei ir nepieciešams insulīna sūknītis, kas tiek piestiprināts pie ķermeņa – tas automātiski izmēra cukura līmeni asinīs un nepieciešamības gadījumā veic insulīna injekcijas.

Latvijā tā iegādi valsts neapmaksā. Lai ģimene šo insulīna sūknīti nopirktu pati, nepieciešami vairāk nekā seši tūkstoši eiro. Lieki piebilst, ka ģimenei tādas naudas nav, tādēļ viņiem cer palīdzēt akcijā Eņģeļi pār Latviju.

Foto:

Bērnu slimnīcas ikdienas darbā redzams, ka valsts var apmaksāt lielāko daļu bērniem nepieciešamās ārstēšanas. Tomēr ir ne mazums situāciju, kad reālās vajadzības finansiāli pārsniedz šā brīža iespējas. Vecāki ar šo dilemmu visbiežāk saskaras tieši tad, kad mazais pacients no slimnīcas atgriezies mājās. Naudas trūkst gan bērna rehabilitācijai, gan speciālo iekārtu iegādei, kas palīdzētu uzlabot atvases stāvokli.

Bērnu slimnīcas fonds līdz šim visas savas pūles ir veltījis tiem bērniem, kuri fiziski atrodas slimnīcā un tur ārstējas, kā arī tiem mazajiem pacientiem, kuriem jāpalīdz nokļūt kādā no ārvalstu klīnikām tā iemesla dēļ, ka Latvijā attiecīgo operāciju neveic.

Taču šoreiz akcijas Eņģeļi pār Latviju ietvaros Bērnu slimnīcas fonds palīdzību sniegs arī tiem bērniņiem, kuri jau beiguši ārstēšanos slimnīcā.

Skaties video!

Nenokavē! Eņģeļi pār Latviju nolaidīsies jau šovakar. Skaties koncertu tiešraidē un ziedo!

Labdarības koncerta tiešraidi skaties šeit!