10 komentāri
Mazā Kristapa vecākiem pietrūkst naudas puisēna ārstniecībai… Palīdzēsim viņiem!
Publicitātes foto

Mazais puisēns Kristaps jau kopš dzimšanas sirgst ar bērnu cerebrālo trieku. Diemžēl viņa vecākiem ir ierobežoti līdzekļi, un viņi lūdz palīdzību, lai spētu iziet rehabilitācijas kursu.

Kā raksta mamma Inga, puisēnam ir 4 gadi un viņa diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka – spastiska tetraperēze, simptomātiska epilepsija. Šī diagnoze ir kopš dzimšanas. Rehabilitācijas laiks jau ir zināms – no 21. marta līdz 2. aprīlim, bet, lai atmaksātu rēķinu, pietrūkst līdzekļu.

Sākumā pirmajos puisēna dzīves gados situācija bija nopietnāka, jo bija biežas krampju lēkmes. Tagad pēc vairākiem rehabilitācijas kursiem krampju lēkmju vairs nav. Kristapam bija arī rīšanas traucējumi, tāpēc sākumā viņš tika barots caur zondi. Latvijas ārsti sacīja, ka jāliek gastrostoma, bet vecāki atteikušies un meklējuši citu, efektīvāku risinājumu. Atrasts rehabilitācijas centrs Slovākijā, kurš apņēmies palīdzēt mazajam Kristapam. Pērnā gada maijā Kristaps ar tēti devās uz pirmo rehabilitācijas kursu Slovākijā un tiešām pēc 2 nedēļu rehabilitācijas kursa Kristaps mājā brauca bez zondes un pats varēja paēst.

Foto

Otro rehabilitācijas kursu Kristaps izgāja rudenī, tad viņam uzlabojās arī koncentrēšanās spējas, puisis sāka satvert mantas, apgriezties gultā, patstāvīgi sēdēt ratos. Pagaidām drošības jostas vēl lietojam sēdinot pozicionēšanas krēsliņā.

Lai Kristapam uzlabotos veselības stāvoklis vecāki lūdz ziedot, cik katram ir iespējams. Ārsti Slovākijā sola, ka Kristaps spēs arī staigāt, ja izies vairākus rehabilitācijas kursus, tāpēc arī šogad nepieciešams 2 nedēļu rehabilitācijas kurss izmaksā 4800 eiro.

Tā kā Kristaps sāk arī skaņas izrunāt, nepieciešams arī delfīnterapijas kurss, kas maksā 1200 eiro. Latvijā Kristaps regulāri tiek vests uz masāžām, fizioterapiju (vingrošanu), reitterapiju, kā arī pie ergoterapeita. Sakarā ar veselības stāvokļa ir uzlabošanos šajā mācību gadā Kristaps ir uzsācis arī bērnudārza gaitas, tur ikdienā ar bērniem strādā logopēds un fizioterapeits. Arī mājās regulāri ar bērnu strādājam, lai būtu rezultāts. Rudenī tika iziets arī rehabilitācijas kurss Latvijā, kurš bija valsts apmaksāts un par to vecāki saka vislielāko paldies.

Kristapam iespējams ziedot šādos kontos:

Inga Lazdāne (puisēna mamma)
Swedbank (LV98HABA0551023851620) vai SEB Bankā (LV16UNLA0050009241171) ar norādi “Kristapa ārstniecībai”.

Īpašu paldies vecāki saka Engures vidusskolai, kuri jau otro gadu organizēja labdarības tirdziņu un iegūtos līdzekļus ziedoja Kristapam. Ar puisēna vecākiem iespējams sazināties pa tālruni: 27716190 vai e-pastu – liepina.inga3@inbox.lv.

TOP komentāri

 • kikkii
  +2 +2 0

  kikkii

  Valdibai un kauns-divas nesavienojamas lietas. Vini tik doma par savam resnajam dirsam ka tajas vairak naudas iegrust,par parejiem pofig.
 • partizanis
  +2 +2 0

  partizanis

  protams ka mēs palīdzēsim,par to nau šaubu,bet ko domā sasodītā valdība,algas sev paceļ,bet veselībai fig vam..tauta tak saziedos,gandrīz vai jātaisa otrais 13 janvāris....
 • Lilita
  +2 +2 0

  Lilita

  Kur aiziet mūsu nodokļi ? Pērk vecu armijas tehniku ,medicīna grimst nabadzībā, vai tiešām valdībai nav kauns?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl