1 komentārs

Uzņēmums “Maxima Latvija” vienojies ar biedrību “Zolitūde 21.11.” par nepilna miljona eiro izmaksāšanu traģēdijā fiziski cietušo atbalstam. Katrs no viņiem saņems no pieciem līdz 75 000 eiro. Biedrības vadītāja uzteic “Maxima” labo gribu, brīvprātīgi izmaksājot naudu. Savukārt cits cietušo pārstāvis, advokāts Aldis Gobzems, par šādu piekāpšanos ir sašutis. Viņš šodien preses konferencē sarīkoja īstu traci.

Oficiāli preses konferencē kā runātāji piedalījās “Maxima” pārstāvis Ivars Svilāns, un biedrības “Zolitūde 22.11.” vadītāja, Regīna Ločmele-Luņova. Blakus runātājiem apsēdās arī advokāts Aldis Gobzems, kas pārstāv daļu no traģēdijā cietušajiem. Oficiālie runātāji par šādu pārsteigumu nebūt nebija sajūsmā, jo skaidri zināja, ka Gobzems sarīkos šovu. Viņš pacietīgi gaidīja, kamēr “Maxima” stāstīja par savu lēmumu, izmaksāt traģēdijā cietušajiem 900 000 eiro.

Smagi cietušie katrs saņems 75 000, par vidēji smagām traumām – 20 000 līdz 35 000 eiro, viegli cietušajiem izmaksās 5000 eiro.

“Šis piedāvājums ir pieejams jebkuram cietušajam, neatkarīgi no advokāta, un brīvprātīgs. Es gribu arī uzsvērt, ka biedrība “Zolitūde 21.11.” nekādu atlīdzību nesaņem,” sacīja “Maxima” pārstāvis Ivars Svilāns.

“Maxima” rīcību, labprātīgi izmaksājot cietušajiem naudu, to atzinīgi uzteica arī Ločmele-Luņova. “Mēs uzskatām “Maxima” piedāvājumu, mūsu koriģētu, par pilnībā adekvātu. Tiem, kuri ir gatavi piekrist un kuri nevēlas gaidīt no mūsu lieliskās tiesu sistēmas lielākus ciparus,” viņa norādīja.

Beigu beigās pie vārda tika arī  Gobzems, un sākās asa diskusija ar Ločmeli-Luņovu. Viņš pārmet biedrības vadītājai nevajadzīgu piekāpšanos: “Es pārstāvu lielāko daļu cietušo. Šajā preses konferencē izskanēja vismaz divi meli. Pirmie – ka bijusi vienošanās. Šādas vienošanās nav! Nav saskaņota ar klientiem. Es te netiku aicināts. “Maxima” ar Ločmeles kundzi piedāvā nopelnīt uz to cietušo rēķina, maksājot mazāk, nekā viņiem pienākas!”

Ločmele-Luņova parādā nepalika, un, pēc viņas teiktā, oponentam visa šī lieta ir biznesa projekts: “Ja runājam godīgi, Aldi, ja, ka tu gāji uz sapulcēm un vervēji sev klientus! Cilvēki saka: Regīna, viņš stāvēja jums klāt, man likās, ka varēja viņam ticēt. Esot kontrakti noslēgti. Es nestāstīšu, būšu normāls cilvēks. Es jums nebojāšu biznesu! Bet nevajag darīt tā, kā jūs izdarījāt šodien.”

Neoficiāli Gobzema enerģiskajam pretsparam uzņēmumam “Maxima” kā iemesls tiek minēta uzņēmuma atteikšanās maksāt viņam naudu. Gobzems noliedz, ka būtu prasījis “Maxima” finansiālu palīdzību.

“Maxima” uzsver, ka esot sākts vienošanās parakstīšanas process ar vairākiem fiziski cietušajiem. Pērn “Maxima” lēma par atbalstu 100 000 eiro apmērā katrai bojāgājušā ģimenei, un uz šo brīdi vienošanās ir noslēgtas ar lielāko daļu no upuru radiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl