Komentāri

“Ja tu strādāsi Maxima veikalā Igaunijā, alga varētu būt 560-600 eiro mēnesī, bet tad vēl tiek atņemti nodokļi,” jautāts par to, kāda dzīve ir kaimiņzemē Igaunijā, raidījumam Bez Tabu stāsta igaunis Lauri.

Savukārt dzīvokļa īre Tallinā izmaksā 400 eiro mēnesī, bet klāt vēl nāk komunālie maksājumi, kas vidēji veido 100 eiro, stāsta Lauri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Igaunijas vidējā darba alga patlaban pārsniedz tūkstoš eiro mēnesī, kamēr Latvijā tie nav pat 800 eiro.

Jau ziņojām, ka 2015. gadā Latvijā vidējā alga ir 785 eiro. Kā liecina Finanšu ministrijas prognozes, nākamo trīs gadu laikā bruto ienākumi latviešiem pieaugs par 160 eiro jeb vidēji 8% gadā, sasniedzot 943 eiro 2018.gadā.

Lai sasniegtu Igaunijas algas, Latvijas ekonomikai esot jāaug trīs reizes straujāk nekā šobrīd.  Tāpat esot jāstrādā čaklāk, kāpinot produktivitāti, tikmēr saka eksperti.

Jau ziņojām, ka raidījums Bez Tabu par dzīvi kaimiņzemē iztaujāja igauni Lauri, kurš bieži viesojas Latvijā, kā arī vairākus latviešus, lai noskaidrotu – vai tiešām Igaunijā viss ir labāk nekā pašu mājās? Visus secinājumus lasi šeit!

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl