Matemātiķis Andris Ambainis atzīts par Eiropas gada cilvēku!

Komentāri

Iedzīvotāju balsojumā par šā gada Eiropas cilvēku Latvijā atzīts kvantu fiziķis un matemātiķis Andris Ambainis. Bez viņa pirmajā trijniekā bija iekļuvis arī “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš un kultūras ministre Dace Melbārde.

Eiropas cilvēka balva jau kļuvusi par neatņemamu gada nogales pasākumu programmas sastāvdaļu un šogad norisinājās jau 19 reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Balsojumā, kas šogad sākās novembra beigās un noslēdzās trešdien, 28. decembrī, no vairākiem desmitiem pretendentu bija jāizraugās cilvēks, kas ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanā Latvijā.

Intriga par to, kas iekļūs labāko trijniekā, bijusi līdz pēdējam brīdim. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad bijis arī lielāks balsotāju skaits.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl