Māte pamet savu trīs mēnešus veco zīdaini, lai atgrieztos pie vīrieša, kurš viņu sit

3 komentāri
Māte pamet savu trīs mēnešus veco zīdaini, lai atgrieztos pie vīrieša, kurš viņu sit
Avots: Facebook / Pakāpieni

“Tikai trīs nedēļas šis mazulītis baudīja mammas tuvumu. Tagad viņš palicis viens, jo mamma izvēlējās atgriezties pie vardarbīgā vīrieša, kurš bija viņai piesolījis izdauzīt pats savu gaidāmo bērniņu…” raksta organizācija Tukumā, kas palīdz bērniem, – Pakāpieni.

“Mātei nebija dūšas mums atklāti pateikt, ka viņu atstāj. Viņa ”izgāja uzpīpēt” un pie sava bērniņa vairs neatgriezās. Viņai jau bija divu atņemtu bērnu pieredze. Šoreiz viņa domāja, ka viss būs citādāk. Arī mums bija parādījusies cerība, ka viņa mainīsies,” raksta organizācijas pārstāvji.

Pakāpieni pārstāvji norāda, ka “šī sieviete kopš bērnības ir piedzīvojusi vardarbību pret sevi”. “Viņa atceras tikai vienu draugu, kurš viņu ne reizi neiesita. Tas bija skolas laikā, un viņu attiecības ilga divus mēnešus. Varbūt viņa nespēj dzīvot, nesaņemot sitienus? Vai to mēs kā vardarbīga sabiedrība nodarām viens otram?” rakstīts Pakāpienu Facebook lapā.

Pagaidām mazulīti aprūpē ”supervarone” Zane, kas Bēbīšu mājā aprūpē viņu dienu un nakti. Bāriņtiesa meklē viņam audžu ģimeni. “Ceram, ka viņš izaugs bez vardarbības, iepazīstot īstu mīlestību pret sevi,” raksta Pakāpieni. Vien stundu pēc šāda ieraksta Pakāpieni papildināja šo informāciju, ka pamestais bēbītis ir tiešām daudzus saviļņojis. “Kāda sieviete mums piezvanīja, lai varētu pārstāt raudāt. Viņa ar vīru ir gatava šo bēbīti uzreiz pieņemt savā ģimenē. Ja vien tas būtu tik vienkārši…” raksta Pakāpieni.

“Likumdošana paredz, ka ģimenei vispirms jāiegūst tiesiskais pamats pieņemt svešu bērnu – audžuģimenes, aizbildņa vai adoptētājģimenes statuss. Līdzīgi, kā gaidot pašu bērnu, paiet deviņi mēneši, arī šis process var paņemt tikpat daudz laika, bet jāsāk ar pieteikumu bāriņtiesā, kur izstāstīs, kas darāms tālāk,” teikts Facebook ierakstā.

“Visticamāk, ka jau šodien atstātais bērniņš dosies uz jaunām mājām. Paldies visiem, kas izrādīja sirsnību un atsaucību!” raksta Pakāpieni!