Masveida pulcēšanās Rīgas stāvlaukumos un satiksmes noteikumu pārkāpumi: policija sauks pie atbildības jauniešus!

22 komentāri
Masveida pulcēšanās Rīgas stāvlaukumos un satiksmes noteikumu pārkāpumi: policija sauks pie atbildības jauniešus!
DĀVIS ŪLANDS, F64

Aizvadītajās nedēļas nogalēs Valsts policija ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad jaunieši vakaros masveidā pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus un epidemioloģiskās drošības prasības, organizējot spontānas pulcēšanās dažādās vietās, īpaši stāvlaukumos, Rīgas reģionā, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

Konstatēts, ka personas šajos nesaskaņotajos publiskos pasākumos uzvedās agresīvi, īpaši pārvietojoties ar transportlīdzekli – vairākkārt konstatēta agresīva braukšana, tajā pat laikā daudzas automašīnas nav atbilstošā tehniskajā stāvoklī. Tāpat vēlās vakara stundās tiek traucēts sabiedriskais miers, skaļi klausīta mūzika, kā arī šāda masveida pulcēšanās ir risks epidemioloģiskajai drošībai, jo šobrīd aizvien spēkā ir dažādi ierobežojumi.

Valsts policija rūpīgi seko līdzi informācijai par iespējamu neatļautu pulcēšanos – zināms, ka arī šajā nedēļas nogalē tādas tiek plānotas. Valsts policija brīdina, ka tiek fiksēta un apkopota informācija par pārkāpumiem un par, iespējams, iesaistītajām personām šajās darbībās. Pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī ceļu satiksmes noteikumus, iesaistītajām personām ir jārēķinās, ka policija tās sauks pie atbildības.

Patlaban saistībā ar iepriekšējiem pārkāpumiem ir uzsākti administratīvie procesi un tiek vērtēta policijas rīcībā esošā informācija.

Tāpat, lai novērstu neatļautu pulcēšanos, kuras laikā autovadītāji arī brauc agresīvi, Valsts policija strādās kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas speciālistiem un kontrolēs, vai tie transportlīdzekļi, kuri piedalās neatļauti rīkotajos pulcēšanās pasākumos, atbilst tehniskajām prasībām. Fiksējot, ka kāds no tiem neatbilst prasībām, policija anulēs tehnisko apskati.

Lai turpmāk novērstu šādus neatļautus pasākumus, kuru laikā tiek pārkāpta virkne noteikumu, Valsts policija sadarbībā ar vairākiem tirdzniecības centriem Rīgā ir vienojusies pēc to darba laika slēgt automašīnu stāvlaukumus.

Valsts policija atgādina, ka, ņemot vērā šā brīža epidemioloģisko situāciju, publiskos pasākumos bez ierobežojumiem var pulcēties tikai personas, kuras ir vakcinētas, izslimojušas Covid-19 vai kurām pēdējo 48 stundu laikā ir veikts Covid-19 tests un tas ir bijis negatīvs, vai arī pēdējo sešu stundu laikā ir veikts Covid-19 ātro antigēnu tests un tas ir negatīvs. Ja attiecīgās prasības netiek ievērotas, publiski pasākumi nedrīkst notikt. Tikmēr privātos pasākumos ārtelpās drīkst pulcēties līdz 20 personām no dažādām mājsaimniecībām.

“Ir saprotams, ka siltos vasaras vakaros ir vēlme satikties, pulcēties un atpūsties, tomēr šādas darbības, kas pārkāpj noteikumus un traucē apkārtējo naktsmieru, nav pieļaujamas,” skaidro policijā, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem.

22 komentāri