Masu vakcinācijas divās dienās sapotēts 4601 cilvēks

7 komentāri

Arvien daudz jautājumu par to, cik gatavi esam masu vakcinācijai. Aizvadītajās brīvdienās šī gatavība tika pārbaudīta un rezultātā potes saņēma krietni mazāk cilvēku nekā bija plānots. Cilvēki, kuri tiek aicināti potēties nereti atsakās. Taču dažādu ķibeļu dēļ poti nesaņēma arī tie, kuri Lieldienās ļoti labprāt būtu vakcinējušies.

Pirmdien darbu turpināja septiņi lielie vakcinācijas centri – trīs Rīgā un pa vienam Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā un Jūrmalā.

Sestdien un svētdien sapotēts 4601 cilvēks, taču kopumā trīs dienu laikā bija plānots vakcinēt 10 000. Pirmdien vakcinēto skaitu vēl apkopo, bet uzstādīto mērķi, visticamāk, nebūs izdevis sasniegt. Kā iepriekš norādījuši vakcinētāji, daļa cilvēku atteicās potēties.

“Viena daļa iedzīvotāju, kuriem pienācās vakcinācija, ir izdarījuši izvēli atpūsties vai pavadīt savādāk laiku. Ir arī tādi, kas pēkšņi saslimuši, ārkārtēju apstākļu dēļ, ir tādi, kas pārdomājuši vai grib citu vakcīnu. Mēs zinām – ir arī “Sputņik” gaidītāji,” norāda “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Taču radās arī vairākas problēmas, tāpēc pie potes netika daļa iedzīvotāju, kuri to vēlējās saņemt. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) savā ierakstā sociālajos tīklos viņiem atvainojies. “Radās problēma tai trešdaļai hroniski saslimušo, kuriem tomēr vajadzīgi nosūtījumi e-veselībā no ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta. Ļoti atvainojamies! To varēsim izlabot uzreiz pēc svētkiem – daļa centru turpinās darbu pēc Lieldienām, uzaicinājumi paliek spēkā,” norādīja Pavļuts.

Lasi vēl – Pavļuts tuvākajās dienās sola organizēt vakcinēšanas pret Covid-19 brīvās rindas eksperimentu

Tāpat izrādījās, ka bija iedzīvotāji, kuriem pote gāja secen tāpēc, ka vakcinācijas centrus nevarēja sazvanīt, lai rezervētu ierašanās laiku. Turklāt haosu radīja arī tas, ka svētdien nedarbojās ierastais vakcinēšanas tālrunis 8989, ko uz vienu dienu nācās aizstāt ar jaunu numuru.

“Par pudeles kaklu kļuva zvanu centru jauda brīvdienās, ar ko līdz šim nebijām sastapušies. To līdz nākamajam lielajam piegāžu pīķim atrisināsim,” norāda Pavļuts.

Vakcinēšanas organizētāji lēš, ka trīs dienās varētu būt sapotēti līdz 6300 cilvēku un tieši neatbild, vai tas uzskatāms par apmierinošu rezultātu, ja mērķis bija desmit tūkstoši.

“Mēs varbūt bijām rēķinājušies uz tātad pilnu šo devu izmantošanu, bet mums ir arī ļoti svarīgas atziņas, kas ir gūtas šajā procesā, šajās trijās dienās. Es domāju, ka priekš pirmās reizes, priekš mēģinājuma, priekš daudzajiem uzdevumiem, kas šajā laikā bija jāpaveic, tika paveikts ļoti svarīgs darbs, kura laikā ir gūtas ļoti svarīgas atziņas, lai mēs turpmāk liela mēroga vakcināciju varētu veidot vēl jaudīgāku,” norāda Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Tikmēr ātrāk nekā plānots, Veselības ministrija atsauksies Valsts prezidenta aicinājumam vakcinācijas centros ieviest “dzīvo rindu”. Izmēģinājuma kārtā to plānots organizēt jau tuvākajās dienās, sadarbībā ar policiju un bruņotajiem spēkiem, lai nepieļautu nekontrolētu pulcēšanos, jucekli un epidemioloģiskos riskus.

7 komentāri