Komentāri
Mārupes novada iedzīvotājiem tiks piedāvāts alternatīvs Rail Baltica atzars uz Rīgas lidostu
Foto: LETA

Mārupes novada iedzīvotājiem tiks piedāvāts alternatīvs dzelzceļa līnijas Rail Baltica atzara projekts uz lidostu Rīga, tādējādi neskarot novada ciematu, kas apdzīvots krietni blīvāk.

“Manuprāt, lielākā daļa atbalsta šādas dzelzceļa līnijas izbūvi, tomēr rūpīgi ir jādomā par otru, tādējādi nodrošinot godīgu kompensāciju izmaksu,” intervijā Rīta panorāmā pauda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjerministre par pozitīvu atzina diskusijas, viedokļu veidošanu un sabiedrības iesaisti, kā piemēru minot Mārupes novadu, kur iedzīvotājiem bijušas vislielākās pretenzijas par dzelzceļa līnijas izbūvi uz lidostu Rīga. Viņa piebilda, ka šo diskusiju rezultātā Mārupes novada iedzīvotājiem tiks piedāvāts alternatīvs atzara variants, kas neietekmēs blīvi apdzīvoto novada ciematu.

Jau ziņots, ka 7. martā Mārupes kultūras namā notikušajā dzelzceļa līnijas Rail Baltica sabiedriskajā apspriešanā izskanēja asi protesti pret projektu gan no domes, gan iedzīvotāju puses, iebildumus pamatojot ar joprojām lielajām neskaidrībām saistībā ar projekta realizēšanu.

“Četrus mēnešus gaidījām datus par astoņiem trases ievadiem Rīgā. Saņēmām nevis vairākus sējumus, kā gaidījām, bet gan divas lapas. Tajās nav minēti ne 50% no privātmājām, kas saskarsies ar trasi, ne arī citi īpašumi, veloceliņi, jaunās kūtsmēslu krātuve u. tml.,” sacīja Mārupes domes Attīstības komitejas vadītājs Pēteris Pikša.

Viņš arī teica, ka atturēsies minēt kompensāciju summu, ko piedāvā projekta attīstītāji, jo “negribas tracināt iedzīvotājus”. “Šī summa īstenībā ir tikai viena palielāka komercobjekta vērtībā,” sacīja domes pārstāvis.

Lasi vēl